Korteri ost lapse ja vanema nimele

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juun 2019, 14:02

Korteri ost lapse ja vanema nimele

22 Juun 2019, 14:21

Tere

sooviks teada, kas on võimalik panna korteri ostul omanikeks nii ühte vanemat kui alaealist last ning kas sel juhul peab tehingul olema ka teise lapsevanema allkiri, kuna oleme abielus? Ja kui oleme lahutatud, kas siis ikkagi on vaja ka teise lapsevanema allkirja tehingule?

Aitäh!

Postitusi: 1262
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri ost lapse ja vanema nimele

25 Juun 2019, 11:06

Tere

Mõningatel juhtudel on lapse varaga tehingute tegemiseks ka mõlemal hooldusõiguslikul vanemal vajalik saada eelnevalt kohtult nõusolek. Kinnisasja omandamise korral tuleb PKS § 187 p 4 järgi saada kohtu eelnev nõusolek üksnes juhul, kui sõlmitakse kinnisasja või kinnisasjaõiguse tasulise omandamise leping. Seega riigikohtu seisukohta arvestades tuleb kohtu nõusolek küsida juhul, kui laps omandab kinnisasja tasu eest ehk oma raha eest. Seega vanemal või teistel isikutel on õigus lapsele kohtu loata kinnisasja kinkimine, kuid loata on välistatud kinnisasja koormamine, ost, müük.
Eeltoodust tulenevalt on oluline, milline on korteri omandamise viis. Kas see ostetakse (vaja eelnev kohtu nõusolek) või saadakse kinkena (nõusolekut vaja ei ole). Milliseid dokumente ja isikuid on vajalik tehingusse kaasata, selgitab Teile tehingut tõestav notar, kuna tema on kõigi tehingu üksikasjadega kursis.
Kui ilmneb vajadus kohtult nõusoleku küsimiseks, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta