Kaasomandi üürimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Juul 2019, 18:33

Kaasomandi üürimine

03 Juul 2019, 18:47

Tere!

Olen üks omanikest kaasomandisse kuuluvas kortermajas, kus ise ka elan. Notariaalset kasutuskorda meil sõlmitud ei ole.
Enamus kaasomanikke elavad mujal ja üürivad kortereid välja. Meil paaril kaasomanikul, kes on siia elama jäänud, on nende üürilistega tihtilugu probleeme. Mul on küsimus, kas korteri saab välja üürida ilma teiste kaasomanike nõusolekuta? Ehk, kas minul on ka seaduse järgi võimalik kaasa rääkida, kellega üürileping sõlmitakse? Tean, et sissekirjutust üüriline kaasomandis olevasse korterisse ilma kõigi kaasomanike nõusolekuta ei saa.

Ette tänades!

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kaasomandi üürimine

08 Juul 2019, 13:56

Tere

Tulenevalt asjaõigusseadusest otsustavad kaasomanikud kaasomandisse puutuvaid küsimusi ühiselt. Seejuures tuleb arvesse võtta ka teiste kaasomanike õigustatud huve. Samas võib küsimusest järeldada, et tegemist võib olla korterelamuga, mis on jagatud korteriomanditeks ja millest vaid üldkasutatavad ruumid ja hoone teatud osad (seinad, fassaad, hoone juurde kuuluv maa) on kaasomandis. Sel juhul ei vaja korteriomanik teiste korteriomanike nõusolekut oma korteri üürile andmiseks. Üürnikul on kõik õigused asja kasutada, mis on omanikul. Samas vastutab teiste korteriomanike ees omanik, et teiste korteriomanike õigused ei saaks üürniku tegevuse tõttu kahjustatud.
Kuna probleem on ebaselge, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta