Korteri suurus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri suurus

15 Aug 2019, 11:43

Tere.
Ostsin 1993.a. 2kordses telliskivist rõdudeta majas korteri suurusega 29,6 m2.
Aastal 2001 teostati majas hoone tehniline inventariseerimine, korteriomandi seadmise ettevalmistamine - s.t. mõõdeti korterid üle ja minu korteri suuruseks mõõdeti 29,0 m2.
Käesoleva aasta juunini olid arved 29,0 m2 eest . Juunis valiti uus kü esindaja.
14.08.2019.a esitatud juulikuu arvel oli pinna suuruseks juba 38,3 m2 ja sedavõrra ka kogu arve suurem!
Mida ma antud juhul võin ja pean tegema, et mitte maksta suurema pinna eest kui on minu korter?
Kas mina võin sellise pinna suurendamise kohtus vaidlustada?

Re: Korteri suurus

19 Aug 2019, 13:04

Tere

Teie küsimusest jääb kahjuks selgusetuks millel tugineb augustikuine pinna suurendamine arvel ja millise arvega on tegemist. Kui tegemist on korteriomandi kulupõhise arvega, peaks pinna suurus vastama kinnistusregistri andmetele. Kui tegemist on kaasomandist tuleneva arvega, näiteks ühiskasutatavate ruumide valgustus, peaks aluseks olema kinnistusregistrisse kantud Teie mõttelise osa suurus kinnisasjast.
Täpse analüüsi saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, kus on võimalik vastuse andmisel kõiki asjaolusid arvesse võtta. Selleks on mugav registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta