kaasomandi üürimine ja selle tulu jaotus ning remondiküsimus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 20 Apr 2018, 13:19

kaasomandi üürimine ja selle tulu jaotus ning remondiküsimus

23 Aug 2019, 19:35

Tere

Meie KÜ koosneb eraomanikest kui ka ettevõtjatest omanikest. Kahjuks on nii, et ettevõtjast omanikud on enamuses ning seega käib kogu tants nende pilli järgi.
Kas meil eraisikutest omanikel on üldse võimalust. Toon mõned näited.

1. Üldkoosolekul otsustati, et pööningul olevat ruumi renditakse välja erinevatele telefoni operaatoritele ning selle tulu saab endale ettevõte mitte KÜ, kuigi pööninguruum on seaduslikult kõigi korteriomanike kaasomand.
2. Meie maja hoovis on estakaad, kuhu pargib osaliselt maja rahvas autosid (umbes 30% elanikest). Estakaadi all on ettevõttele kuuluvad pinnad. Estakaad on läbi hakanud laskma vihmavett (ettevõtja väide) ning viimane nõuab nüüd remonti. Kas siinjuures peaksid kõik korteriomanikud tasuma solidaarselt? Kõik omanikud ei saa seal parkida, ega pääse autoga sinna ligigi.

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kaasomandi üürimine ja selle tulu jaotus ning remondiküsimus

27 Aug 2019, 21:46

Tere

Teie küsimusest selgub, et probleeme ei tekita mitte kaasomandi eseme tavapärane valitsemine vaid sellest suuremad ümberkorraldused. Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 38 lg 1 kohaselt Ehitusliku või muu kaasomandi eseme korrashoiuks vajalikust muudatusest suurema ümberkorralduse tegemist ei saa otsustada tavapärase valitsemise raames, vaid selleks on vaja korteriomanike kokkulepet.
Seega ei saa neid küsimusi otsustada üldkoosolekul häälteenamusega vaid vajalik on kaasomanike kokkulepe ehk kõigi kaasomanike nõusolek.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta