Korteriühistu välisukse kogemata katki tegemine lapse poolt.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu välisukse kogemata katki tegemine lapse poolt.

31 Aug 2019, 11:08

Tere.Minu küsimus on seotud korteriühistu välisukse sisemise ( klaasi) kogemata lõhkumises. Lapsel oli olukord kus ta tegi välisukse nupust lahti, et sõber saaks sisse tulla, ust lükkas ta lahti mitte lingist , vaid klaasile kättega surudes/toetudes )laps on 9 aastane, selle tulemusel uks läks vastu piirajat ( lapse väitel ta ei lükanud seda väga suure jõuga,aga midagi ikka oli).Meie ühistul on kaamerad ,kus palusin ühistul näidata ,et kui suure surumusega või jõuga ta selle lahti lükkas, sest arvestades lapse kaalu pidi see olema väga kõva lükkamine,et ta suutis selle ise lahti lükkates katki teha kogemata, või siis pidi eelnevalt olema klaasil defekt , ja see oli ainult aja küsimus millal või kelle käe läbi oleks see katki läinud. Nüüd on olukord, kus ühistu ei olnud nõus mulle seda näitama ja käskis kohe teha nõustumis avaldus ,et minu laps on anukesena selles 100% süüdi. Avaldust ma muidugi ei olnud nõus kohe tegema , sest klaasid peaksid olema turvaklaasid, tugevad ja vastupidavad, ( ilmselgelt vandaalitsemse käigus lõhkudes ei ole nad millegi vastu tugevad) , minu küsimus on järgmine mida peaksin ma selles olukorras tegema, kas laskma teha ekspertiis, miks kuidas, sai klaas sellises olukorras katki minna, kas peaksime võtma kogu vastutuse, kuigi on olemas ka nendel kindlustus ?

Re: Korteriühistu välisukse kogemata katki tegemine lapse poolt.

04 Sept 2019, 08:51

Tere

On tõsi, et kahju tekitanul tuleb kahju kannatanule kahju hüvitada. Seega Teil lapsevanemana tuleb hüvitada Teie lapse põhjustatud kahju korteriühistule. Siiski on kahju hüvitis mõeldud kahju kannatanu asetamiseks võimalikult lähedale olukorrale, milles ta olnuks, kui kahju ei oleks tekkinud. See ei tohiks asetada teda paremasse olukorda ega võimaldada rikastumist. Seega tuleb kantud kahjust maha arvata selle tõttu saadud tulu (kindlustus) ja hüvitada vaid katmata kahju osa (omavastutus).
Kuna kirjutate, et klaas pidanuks olema turvaklaas võib siin olla nõue hoopis korteriühistul klaasi müüja vastu, kuna ilmselgelt ei vastanud klaas, mis kirjeldatud viisil purunes, turvaklaasi omadustele.
Soovitan KÜ tähelepanu neile asjaoludele juhtida ja probleemi jätkumise korral pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee, et kõiki asjaolusid arvesse võttev nõustamine saada. Samuti saab jurist individuaalsel nõustamisel koostada vajalikud kirjad ja dokumendid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta