Keeruline elanik ja võõrandamise kohustus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Keeruline elanik ja võõrandamise kohustus

01 Sept 2019, 20:10

Tere,

Meie majas elab üsna keeruline elanik.
Naine hästi palju joob alkoholi, kui ka tema külastavad hästi tihti tuttavaid.
Nädalavahetused treppikoja jaoks on keerulised: kaklus, karjed, vere, ekskrementid ja prügi.

Põhimõtteliselt KÜ juhatus sai hästi palju kaebusi selle kohta, aga mis sellega saab teha?
Tavalised läbirääkimised ei anna mingi resultaadi.

Meie põhikirjas on olemas see punkt:
"nõuda teistelt korteriomanikelt,...., elamu valdamist ja kasutamist vastuvuses kõigi korteriomanike huvidega"
Kui ka olemas KOS § 14.
Sel elanikel oli probleemid maksetega, kuigi aga ta sobib hästi selle punkti all:
"3) häirib oma tegevusega oluliselt teiste korteriomandite kasutamist."

Asi on selles, et kui ikkagi asi jõuab kohtuni, siis mis me peame kohtule esitada? Avaldused, fotod, kaebused, politsei reportid? Asjad toimivad ööseti ja siis ei usu et iga kord keegi kaameraga hakkab seal valvama.

Kas ma saan aru õigesti, et see on ainukene viis, või siis saab teha midagi muu?

Tänan vastuse eest.

Re: Keeruline elanik ja võõrandamise kohustus

04 Sept 2019, 09:41

Tere,

Esmalt tuleb märkida, et tsiviilprotsessi üldpõhimõtte kohaselt tuleb igal menetlusosalisel tõendada asjaolusid, millele ta tugineb. Seejuures ei ole ühelgi tõendil ette kindlaksmääratud kaalu. Seega ei pea tõendid olema tingimata fotod. Võivad olla esitatud kaebused, politseis registreeritud väljakutsed, tunnistajate kirjalikud või suusõnaliselt kohtuistungil antud ütlused.
Kui korteriomanik on korduvalt rikkunud oma kohustusi teise korteriomaniku või korteriühistu suhtes ja kui korteriomanikud ei pea enam võimalikuks tema kuulumist korteriomanike hulka, võivad nad nõuda, et ta oma korteriomandi võõrandab. Võõrandamise nõude võib esitada, kui korteriomanik muuhulgas häirib oma tegevusega oluliselt teiste korteriomandite teostamist. Nõude esitamise üle otsustavad korteriomanikud häälteenamuse alusel. Kui vastav otsus on vastu võetud, tuleb nõue esitada esmalt korteriomanikule kohtuväliselt. Kui kohustust rikkunud korteriomanik ei ole korteriomandit võõrandanud hiljemalt kolme kuu möödumisel nõude esitamisest või on otsesõnu keeldunud korteri võõrandamisest ja see on tõendatav, otsustab võõrandamise kohus vähemalt ühe korteriomaniku või korteriühistu hagi alusel. Otsust tehes lähtub kohus võõrandamisnõude aluseks olevatest asjaoludest.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta