Sissenõudmiskulude esitamine KÜ majandamisarvetel

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 29 Dets 2014, 15:55

Sissenõudmiskulude esitamine KÜ majandamisarvetel

09 Okt 2019, 03:55

Tere

Mul on küsimused seoses KÜ majandamiskulude arvel esitatud võla sissenõudmiskuludega:

1. Nimelt on kohus oma otsusega välja mõistnud KÜ majandamiskulude võla. Kohtuotsus on edastatud täiturile. Nüüd on KÜ valitseja aga lisanud sellesama hagi esitamise riigilõivu, kohtutäituritasu, hagi koostamisega seotud juriidilise abi kulud ja viivised majandamiskulude arvetele. Kas see on seaduslik ?
2. Kas KÜ majandamisarvetel saab üldse sellised sissenõudmiskulusid kajastada või tuleks nende kohta esitada eraldi arved ?
3. Need sissenõudmiskulud on seotud korteriomandi eelmise omanikuga. Mina olen korteriomani omandaja ja KoÜS järgi sissenõutavaks muutunud nõuete käendaja. Kas viiviseid majandamiskuludelt saab käendajalt nõuda alates omandamise hetkest, või on käendaja kohustatud maksma lisaks majandamiskulude võlale ka eelmise omaniku viiviseid ?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Sissenõudmiskulude esitamine KÜ majandamisarvetel

16 Okt 2019, 14:34

Tere

Teie küsimusest selgub, et kohus on korteri eelmiselt omanikult KÜ kasuks võlgnevuse välja mõistnud. Seega ei ole kohtuotsuse järgi Teil selle nõudega midagi tegemist ja kõik kulud saab KÜ sisse nõuda isikult, kes on olnud protsessis kostja. Küsimusest nähtub ka, et algatatud on täitemenetlus. Sel juhul nõuab kohtutäitur täitemenetluses sisse ka kõik menetlusega seotud kulud.
Tundub, et KÜ on siin segaduses ja vajaks nõustamist. Vajadusel pöörduge individuaalsele õigusnõustamisele ja paluge juristil koostada selgitused olukorrale, et saaksite need KÜ-le esitada. Individuaalsele nõustamisele on mugavaim ja ka soodsaim registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta