Üürilepingu lõpetamine etteteatamisega 3 kuud

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Okt 2019, 11:17

Üürilepingu lõpetamine etteteatamisega 3 kuud

11 Okt 2019, 11:28

Tere,

Üürnikule on ette teatatud üürilepingu lõppemisest. Hetkel siis 1,5 kuud möödas ja Üüriline leiab koos Juristi abiga, et see etteteatamine on õigustühine kuna ei ole etteteatamises teavitatud põhjust ehk siis alust. Kõik muu (andmed ja kuupäevad korras) Kas tõesti peab Omanik ülesütlemise puhul kirja panema põhjuse? Ja kas tõesti on siis ülesütlemine tühine?

- Lisaks üüriline on vahetanud omavoliliselt kõik lukud ja ei lase Omanikul teha läbivaatust. Samuti on kahe kuu üür tasumata, küll aga kantakse üle vee ja elektriraha)

Mida teha antud situatsioonis?

Kuidas asja kiirendada Omaniku vaatenurgast?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Üürilepingu lõpetamine etteteatamisega 3 kuud

16 Okt 2019, 15:40

Tere

Võlaõigusseaduse § 325 lg 2 on sätestatud andmed, mis üürileandja ülesütlemisavalduses peavad sisalduma. Nendeks on vähemalt:
1) üüritud asi;
2) lepingu lõppemise päev;
3) ülesütlemise alus;
4) eluruumi üürilepingu ülesütlemise puhul ülesütlemise vaidlustamise kord ja tähtaeg.

Teatud tingimustel võib olla võimalik üürilepingu erakorraline ülesütlemine, millest ei pea ette teatama. Mõjuval põhjusel võib kumbki lepingupool nii tähtajatu kui tähtajalise üürilepingu üles öelda. Põhjus on mõjuv, kui selle esinemisel ei saa ülesütlemist soovivalt lepingupoolelt kõiki asjaolusid arvestades ja mõlemapoolseid huvisid kaaludes eeldada, et ta lepingu täitmist jätkab. Erakorraline ülesütlemine on lubatud eelkõige võlaõigusseaduse (https://www.riigiteataja.ee/akt/961235?leiaKehtiv) §-des 314–319 nimetatud asjaoludel.
Võimaluste hindamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele (www.juristaitab.ee), et kõik asjaolud koostöös juristiga arvesse võtta ja läbi arutada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta