Väikses kortermajas veekanalisatsiooni torude vahetus vee avarii tõttu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Okt 2019, 17:49

Väikses kortermajas veekanalisatsiooni torude vahetus vee avarii tõttu

24 Okt 2019, 18:02

Tere,
Küsimus seoses väikses 10 korterilises majas lõhkenud vee kanalisatsiooni toru suhtes. KÜ tagab toru vahetuse ja tasub selle ees, maja kindlustus remondib kannataja korteri. KÜ aga otsustas, et tulevikus probleeme vältida, vahetada kõik veetoru püstakud terves majas.
Seega kas teistes korterites peab ka KÜ remondifondi rahadega tasuma nii lammutus kui ka renoveerimis tööd peale torude vahetust korterites või on elanikud kohustatud selle renoveerimise ja viimistlemise poolega ise tegelema?
KÜ-l ei olnud toruvahetus otseselt plaanis, kuid kuna tekkis vee avarii, siis sellest tulenevalt räägiti elanikega läbi, et tuleb teha erakorraline torude vahetus. Niiet nüüd tarvis teada, et kuidas on kõike mõistlikum, et nii KÜ kui ka elanikud kõik rahule jääksid?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Väikses kortermajas veekanalisatsiooni torude vahetus vee avarii tõttu

30 Okt 2019, 19:22

Tere

Korteriomandi- ja korteriühistuseadusest tulenevalt on korteriomanik kohustatud võimaldama eriomandi eset kasutada teistel isikutel, kui see on vajalik kaasomandi eseme korrashoiuks. Selle tõttu tekkinud kahju tuleb omanikule hüvitada.
Seega peab lubama torustiku vahetamiseks kasutada korterit ja teha torustiku vahetamiseks vajalikke töid, ent tekkinud kahju tuleb ühistu poolt hüvitada.
Et kulusid saaks majanduskuludena teha, tuleks muuta jooksvalt ka KÜ majanduskava nii kulude kandmise kui nende jaoks vajalike vahendite osas.
Ilmselt kogutakse selleks tarbeks suuremas mahus ka majandamiskulude makseid nii et lõpuks maksavad kulud kinni ikkagi korteriomanikud ise.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta