Väikses kortermajas veekanalisatsiooni torude vahetus vee avarii tõttu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Okt 2019, 17:49

Väikses kortermajas veekanalisatsiooni torude vahetus vee avarii tõttu

29 Okt 2019, 22:55

Väikses 10 korterilises majas on vaja vahetada veekanalisatsiooni torude püstakud, sest ühe püstaku keldri korteris tekkis avarii ja ühistu arvas, et parem kui terves majas vahetada, siis saab välistada tuleviku probleeme.
Ühistu kindlustus katab korteri kulud kus tekkis avarii, aga kas ühistu peaks katma ka teiste korterite lammutus ja parandustööd kus torude vahetus tuleb?
Majaelanikud on teadlikud, et torude vahetus tuleb, aga tekkis küsimus just selle renoveerimise osas, et kas ühistu remondifond siis peaks tagama sarnase parandustöö nagu korteris eelnevalt enne seinte lammutust oli? Küsime enne, et välistada tuleviku probleeme.

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Väikses kortermajas veekanalisatsiooni torude vahetus vee avarii tõttu

31 Okt 2019, 09:45

Tere

Korteriomandi- ja korteriühistuseadusest tulenevalt on korteriomanik kohustatud võimaldama eriomandi eset kasutada teistel isikutel, kui see on vajalik kaasomandi eseme korrashoiuks. Selle tõttu tekkinud kahju tuleb omanikule hüvitada.
Seega peab lubama torustiku vahetamiseks kasutada korterit ja teha torustiku vahetamiseks vajalikke töid, ent tekkinud kahju tuleb ühistu poolt hüvitada.
Et kulusid saaks majanduskuludena teha, tuleks muuta jooksvalt ka KÜ majanduskava nii kulude kandmise kui nende jaoks kogutavate vajalike vahendite osas.
Ilmselt kogutakse selleks tarbeks suuremas mahus ka majandamiskulude makseid nii et lõpuks maksavad kulud kinni ikkagi korteriomanikud ise.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta