ÜÜRILEANDJA KORTERIL ON MÄRGE TEISE ISIKU KASUKS. KELLELE MAKSTA?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Dets 2014, 20:44

ÜÜRILEANDJA KORTERIL ON MÄRGE TEISE ISIKU KASUKS. KELLELE MAKSTA?

31 Okt 2019, 10:48

Sõlmisin heauskliku üürnikuna üürilepingu kinnistusraamatus olevaga omanikuga ja sain korteri ning võtmed tema käest. Kuid hiljem sain teada, et korteril on kinnistusraamatus märge kasutamise osas teise isiku kasuks. See teine isik nõuab kas minu väljakolimist korterist või üüri maksmist talle ja nõudis uue üürilepingu sõlmimist temaga, ähvardades sunniviisiliselt mind välja kolima korterist. Kinnistusraamatu järgi omanikuna on registreeritud isik, kellega sõlmisin esimese üürilepingu ja kellelt sain võtmed ja korteri kasutusse. Kuidas toimida ja kellele maksta?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: ÜÜRILEANDJA KORTERIL ON MÄRGE TEISE ISIKU KASUKS. KELLELE MAKSTA?

05 Nov 2019, 15:18

Tere

Kahjuks ei nähtu Teie küsimusest kas eluruumile on seatud isiklik kasutusvaldus või isiklik kasutusõigus ja mis on selle sisuks.
Mõlema koormatise puhul sõltuvad õigused lepingu tingimustest, mille alusel on eluruum koormatud.
Isiklik kasutusõigus elamule koormab kinnisasja selliselt, et isikul, kelle kasuks see on seatud, on õigus kasutada elamiseks kinnisasjal asuvat elamut või selle osa. Isik, kellel on eelpool nimetatud õigus, võib elamusse majutada oma perekonnaliikmeid, samuti isikuid, keda on vaja tema eest hoolitsemiseks.
Kasutusvaldus koormab kinnisasja selliselt, et isik, kelle kasuks kasutusvaldus on seatud, on õigustatud kasutama kinnisasja ja omandama selle vilju. Kasutusvaldust võib piirata mõne kasutusviisi välistamisega.
Seega ei ole foorumikeskkonnas võimalik ühest hinnangut anda, kellel on õigus üürilepingut sõlmida. Soovitan sel teemal suhelda lepingu sõlminud isikuga.Teil tuleb sõlmitud lepingut täita. Kui lepingu sõlminud isik on lepingu sõlminud selleks õigust omamata, on leping tühine ja tühise lepingu alusel saadu tuleb tagastada.
Kõiki asjaolusid arvestava kohase nõustamise saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta