KÜ Renoveerimistööd

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ Renoveerimistööd

15 Nov 2019, 16:23

Tere!
Minu mure on seoses KÜ tehtavate vee- ja kanalisatsioonisüsteemi projektiga, mille kohaselt on ette nähtud igasse korterisse siugtoru, seda kinnitab ka KÜ saadud pakkumine.
Probleem aga algab siit, et küsides KÜ enda paigaldamata jäänud toru, hakati mulle rääkima, et makstakse ainult paigaldatud torude eest, et KÜ on ehitajaga suusõnaline kokkulepe ja mina seda toru ei saa.
Küsides, kas väheneb laenumakse selle arvelt või mis moodi see nö tasaarveldus tehakse, siis öeldi, et mina maksan selle saamata jäänud toru ikkagi kinni, aga selline variant mulle ei sobi ja tahaksin vähemalt seda torugi.
Küsimusele, kas selle arvelt laenumakse väheneb või tehakse tasaarveldus vastati selliselt:
Korteriuhistu.PNG
Korteriuhistu.PNG (6.74 KiB) Vaadatud 1576 korda
Hinnapakkumine oli majapõhine ja igasse korterisse kuulus ka toru.
On mul õigus see toru endale siiski saada ja milline võiks olla edasine tegevus?

Re: KÜ Renoveerimistööd

22 Nov 2019, 09:47

Tere

Vastavalt korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 4 lg 3 ei ole eriomandi esemeks hoone ja selle osad ega hoone püsimiseks või ohutuse tagamiseks või korteriomanike ühiseks kasutamiseks vajalikud seadmed ka siis, kui need asuvad eriomandi esemeks oleva hoone reaalosa piires.
Siugtoru on küttesüsteemi osa, küttesüsteem aga on vajalik korteriomanike ühiseks kasutamiseks. Seega kuulub küttesüsteem korteriomanikele ühiselt, ehk on kaasomandi osa nagu katuski.
Kaasomandi üle aga otsustavad korteriomanikud ühiselt kas korteriühistu kaudu või kaasomanike kokkuleppel. Kuna Teie küsimusest võib järeldada, et korteriomanikud otsustasid ühiselt renoveerida küttesüsteemi viisil, et igas korteris saab olema siugtoru, saab seda otsust ka muuta vaid ühiselt. Kuna kavandatavad renoveerimistööd peavad olema kajastatud majanduskavas, mille on kinnitanud üldkoosolek, peavad ka muudatused olema kinnitatud üldkoosoleku poolt.
Soovitan pöörduda juhatuse poolekirjalikult teabenõudega ja vajadusel nõuda üldkoosoleku kokku kutsumist, et olukord ühiselt lahendada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta