veearvestite näitude kontrollimine KÜ juhatuse liikmete poolt

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Jaan 2020, 14:24

veearvestite näitude kontrollimine KÜ juhatuse liikmete poolt

02 Jaan 2020, 14:44

Tekkis vajadus korterites kontrollida veearvestite näitusid, põhjuseks on mitmete korteriteomanike poolt näitude regulaarne teatamata jätmine või suvaliste veekoguste teatamine. Soov oleks teha kõikides korterites aasta alguse seisuga arvestinäitudest fotojäädvustus. Kellel on selliseks tegevuseks volitusi? Juhul, kui korteriomanik ei soovi KÜ juhatuse liiget korterisse näidu kontrollimiseks lubada ning keeldub igasugusest koostööst näidu teadasaamiseks, siis missugused on võimalused KÜ juhatuse liikmetel selguse majja toomiseks?

Postitusi: 1434
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: veearvestite näitude kontrollimine KÜ juhatuse liikmete poolt

08 Jaan 2020, 16:24

Tere

Otseselt seadusest korteriomanikele sellist kohustust ei tulene. Küll aga võib selles olla kokku lepitud põhikirjas või võtta vastav otsus vastu üldkoosolekul. Otsust on võimalik võtta vastu ka koosolekut kokku kutsumata järgides Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 21 sätestatut.
Seejärel saab juhatus, kes tegutseb korteriühistu nimel ja esindab korteriühistut, nõuda korteriomanikelt otsuse täitmist.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta