Mitteeluruumi üürileping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Jaan 2020, 22:18

Mitteeluruumi üürileping

04 Jaan 2020, 22:48

Tere!

OÜ on nõus andma mulle/minu perele üürile ruumid, mis Ehitisregistris on arvel mitteeluruumina, kuid minu pere soovib neid ruume kasutada alaliseks elamiseks. Selles majas on 1. korrusel poed ja söökla ning 2.-3. korrusel asuvad on nii mitteeluruumid kui eluruumid. Üürileandja (OÜ) soovib sõlmida minuga "Mitteeluruumi üürilepingu". Kas mul on võimalik saada sellise mitteeluruumina arvel oleva pinna "Mitteeluruumi üürilepingu" alusel sissekirjutust ning kas mul on õigus taotleda KOV-st toimetulekutoetust koos üüri ja kõrvalkulude hüvitamisega, kui selle üürilepingu pealkirjaks on "Mitteeluruumi üürileping", kuid kasutan seda ruumi elamiseks?

Ette tänades

Postitusi: 1440
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Mitteeluruumi üürileping

10 Jaan 2020, 18:59

Tere

Tulenevalt Rahvastikuregistri seaduses eluruumi registreerimise ehk nn sissekirjutuse kohta sätestatust: Ruum, mida isik kasutab elukohana ja mille aadressi isik elukohateates elukohana märgib, peab olema elamu või korter, mis on kasutatav alaliseks elamiseks (edaspidi eluruum), välja arvatud juhul, kui isik:
1) taotleb ehitatava hoone või muu ruumi aadressi elukoha aadressina rahvastikuregistrisse kandmist;
2) tõendab sellise ruumi kasutamist elukohana, mis ei ole eluruum;
3) taotleb Eesti laevaregistrisse kantud laeva laevapere liikmena laeva ja selle kodusadama asukohajärgse kohaliku omavalitsuse üksuse kandmist oma elukoha aadressiks.
Seega, üldjuhul mitteeluruumi sissekirjutust teha ei saa. Siiski annab seadus, nagu eespool on märgitud, selleks mõningad erandid. Milliseid tõendeid kohalik omavalitsus selleks kohaseks peab, soovitan konsulteerida konkreetse kohaliku omavalitsuse rahvastikuregistri toiminguid tegeva ametnikuga.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta