Küttesüsteem.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 25
Liitunud: 07 Dets 2011, 11:39

Küttesüsteem.

13 Jaan 2020, 18:35

KÜ juhatus soovis kontrollida korteris oleva küttesüsteemi (radiaatorid) olukorda ja samuti seda, kas küttesüsteem on ümber ehitatud ilma ühistu loata.
Aga korteri omanik keeldus sellest. praeguseks teame, et küttesüsteem ongi ümber ehitatud. Aga kuidas ja mis alustel on ühistul tegelikku olukorda võimalik kontrollida? Kuidas on võimalik korterisse siseneda? Tänan.

Postitusi: 1434
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Küttesüsteem.

20 Jaan 2020, 18:30

Tere

Küttesüsteem kui tervik on kõigi korteriomanike kaasomandis sõltumata sellest et mõni osa võib asuda kellegi eriomandi (korteriomandi) piirides. Kaasomandi eset saab muuta vaid kaasomanike kokkuleppel. Samuti on korteriomanikul kohustus tulenevalt korteriomandi- ja korteriühistu seadusest, võimaldada eriomandi eset kasutada teistel isikutel, kui see on vajalik kaasomandi eseme korrashoiuks (§ 31 lg 1 p 3). Sellele sättele tuginedes saab korteriomanikult nõuda juurdepääsu küttesüsteemile selle korrasoleku kontrollimiseks ja korteriomanikul ei ole õigust sellest keelduda. Vahel on abiks juristi koostatud põhistatud nõudekirja saatmine. Selleks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee
Vaidluse jätkumise korral saab aidata vaid kohus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta