1. leht 1-st

Korteri kinkimine lapsele.

Postitatud: 20 Veebr 2020, 08:43
Mul on ostetud abielu ajal korter. Abielu on nüüdseks lahutatud. Sooviks nüüd selle korteri kinkida lapsele. Kas mul on vaja eksabikaasa mingit luba või volitust, et ma võiksin selle korteri meie ühisele lapsele kinkida/ümber kirjutada. Eksabikaasa elab Inglismaal, nii et kas tal on võimalik ka seda asja läbi Eesti saatkonna nt ajada, kui tal digiallkirjastamise võimalust pole? Ja mis suurusjärgus tasudega ma umbes arvestama peaksin?

Re: Korteri kinkimine lapsele.

Postitatud: 27 Veebr 2020, 13:24
Tere

Kui Teie abielu on lahutatud ja ühisvara jagatud, ei ole eksabikaasalt enam nõusolekut vaja. Kui aga ühisvara on jagamata, on tegemist abikaasade ühise varaga, millega tehinguid teha saab vaid ühiselt. Olukorras, kus teine abikaasa elab välismaal, on võimalik tehingut teha volikirja alusel. Selleks peaks Teie abikaasa andma Teile volikirjaga volitused kinkelepingu sõlmimiseks. Kuna korter on kinnisasi, tuleb kinkeleping sõlmida notariaalselt ja ka volikiri selleks peab olema notariaalne. Kinnisasja kinkega seotud kulud (notari tasu ja riigilõiv) sõltuvad kinnistu väärtusest. Kinnistu väärtust avaldavad lepingupooled ise ning see peab olema kinnistu harilik väärtus.
Kui avaldatud hind on väiksem kui asja harilik väärtus, määratakse tehinguväärtus maa maksustamishinna, kinnistusraamatusse kantud hüpoteegi suuruse, asja või õiguse kindlustussumma või muude usaldusväärsete andmete alusel.
Näiteks kinnistu (korteriomandi) väärtus on 70 000 eurot – notari tasu kinkelepingu tõestamise eest on 270 eurot ja riigilõiv 72 eurot (kui kingitakse lapsele, siis kehtib riigilõivu soodustus 50%).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Korteri kinkimine lapsele.

Postitatud: 03 Mär 2020, 16:53
Mis tähendab "ühisvara jagatud"? Lahutamise ajal oli vaja kuskile kirjutada tookord kas meil on üksteisele varalisi nõudmisi või mitte. Meil ei olnud.
Kas see on see koht või on see ikkagi mingi eraldi toiming?

Re: Korteri kinkimine lapsele.

Postitatud: 10 Mär 2020, 14:11
Tere

Teie kirjeldatu põhjal on Teil ühisvara jagamata. Kuna tegemist on kinnisasjaga, tulnuks see teha poolte kokkuleppel notariaalselt või kokkuleppe mittesaavutamisel kohtus, näidates ära, milline varaese millisele abikaasale kuuluma jääb.
Lahutamisel vastavasse kasti linnukese tegemine ei ole ühisvara jagamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist