Notariaalne volitus ühistuga suhtlemiseks?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Veebr 2020, 10:22

Notariaalne volitus ühistuga suhtlemiseks?

28 Veebr 2020, 10:22

Paluksin võimalusel vastust järgmisele küsimusele - kas minul korteri mitteomanikuna on korteri renoveerimisel ja sellest tulenevalt ühistuga suhtlemisel ja kooskõlastamisel (gaasitoru ümberpaigutus projektiga, mittekandva seina eemaldamine ja tulevikus ka veel ettenägemata remonttööd) vajalik omaniku notariaalne volitus?
Korteriühistu ei vasta enam minu ühelegi kirjale, pidurdades sellega remondiprotsessi ja nõuab notariaalset volitust, tavaline volitus allkirjaga on olemas ning talle saadetud.

Postitusi: 1440
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Notariaalne volitus ühistuga suhtlemiseks?

04 Mär 2020, 11:43

Tere

Tänan Teid esitatud küsimuse eest. Korteriühistuga suhtlemiseks reeglina notariaalset volitust vaja ei ole. Kui remonttöid teostatakse mahus, mis tingib kaasomandi osa suuruse muutumise (võib olla vajalik näit vaheseina eemaldamisel) või mõjutab muul moel ka teisi kaasomanikke ning omandi osade suurusi, on tegemist küsimusega, mille üle saavad kaasomanikud otsustada kokkuleppel. Kuna sellise kokkuleppe alusel tehakse ka muudatused kinnistusraamatus, võib olla vajalik omaniku notariaalne volikiri või kokkuleppe isiklik sõlmimine.
Üldkoosolekul osalemiseks, seal hääletamiseks ja korteriomaniku esindamiseks piisab lihtkirjalikust volikirjast. Teatud ajaks ühise trassi peakraani sulgemiseks projektijärgsete tööde teostamise ajal Teie eriomandil (veetorustiku renoveerimine, gaasitorustiku renoveerimine) ei ole kindlasti põhjendatud notariaalse volikirja nõudmine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 2
Liitunud: 28 Veebr 2020, 10:22

Re: Notariaalne volitus ühistuga suhtlemiseks?

04 Mär 2020, 15:18

Tänan vastuse eest.

Kas WC-d ja vannituba eraldavat vaheseina maha võttes, mis on oma paksuselt 10 cm, tekib juurde ruumi? Nimetatud vahesein omab ka laega vahet u 10 cm. Samuti, kas mittekandvate vaheseinte asendamist õhemate kipsseintega loetakse ruumi juurde tekitavaks?

Postitusi: 1440
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Notariaalne volitus ühistuga suhtlemiseks?

11 Mär 2020, 17:41

Tere

Vastus Teie küsimusele sõltub sellest, kas tegelikkuses seinte arvelt pind suureneb või mitte (kas ruutmeetreid Teie korterile tuleb juurde). Sellele küsimusele foorumis ühest vastust anda ei ole võimalik.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta