KÜ juhatuse liikme laimamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Mär 2020, 10:44

KÜ juhatuse liikme laimamine

15 Mär 2020, 10:48

Tere,
Kui 1 korteriomanik on laimanud, süüdistanud alusetut kõikide korteriomanike ees juhatuse liiget, kuhu peab pöörduma, et abi saada.

Postitusi: 1434
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ juhatuse liikme laimamine

20 Mär 2020, 13:49

Tere!

Tänan esitatud küsimuse eest.
Vastavalt korrakaitseseaduse § 55 on avalikus kohas muuhulgas keelatud käituda teist isikut häirival või ohtu seadval viisil, eelkõige teist isikut lüüa, tõugata, kakelda, loopida asju teise isiku, looma või asja pihta neid ohtu seades või käituda muul viisil vägivaldselt ega ka teist isikut sõnaga, žestiga või muul moel solvata, hirmutada või ähvardada
Kui selline tegevus toimus avalikus ruumis ja Teil on selle kohta ka tunnistaja, tuleks esitada politseisse teade korrakaitseseaduse rikkumisest.
Alternatiivselt on võimalik isikuõiguste rikkumise lõpetamist nõuda ka tsiviilkohtus.
Isiku au teotamine, muu hulgas ebakohase väärtushinnanguga, isiku nime või kujutise õigustamatu kasutamine, eraelu puutumatuse või muu isikliku õiguse rikkumine on õigusvastane. Selliste rikkumiste korral on võimalik kohtus hageda rikkumiste lõpetamist, lähenemiskeelu seadmist ja mittevaralise kahju hüvitamist.
Isikult vabaduse võtmisest, isikule kehavigastuse tekitamisest, tema tervise kahjustamisest või muu isikuõiguse rikkumisest, sealhulgas isiku au teotamisest, tekkinud kahju hüvitamise kohustuse olemasolu korral tuleb seadusest tulenevalt kahjustatud isikule mittevaralise kahju hüvitiseks maksta mõistlik rahasumma.Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta