1. leht 1-st

Akende vahetus korteris

Postitatud: 24 Mär 2020, 12:41
Tere,
Eelmisel aastal ostsin korterit mis vajas kapitaalremonti. Selles korteris olid rohkem kui 15a tagasi paigaldatud plastraamides aknad mis ostumomendil olid amortiseerunud ja vajasid väljavahetamist. Mina enda kulul paigaldasin uued samast materjalist aknad. Ka peaaegu kõikides teistes korterites on plastraamides aknad, samamoodi plastraamides aknad on ka keldrites ja trepikodades. Nüüd aga selgus, et majale on 3-4a tagasi tehtud renoveerimise projekt mille järgi kõik korteriomanikud peavad enda korteritesse ise paigaldama puidust raamides aknaid. Kas KÜ ei pidanud siis organiseerima terves majas akende väljavehetamist (hetkel fassaadi renoveerimistööd on juba lõpetatud) kasutades remondi fondis olevaid vahendeid kui projekt selleks on olemas ning aknad on kaasomandis?

Re: Akende vahetus korteris

Postitatud: 31 Mär 2020, 16:25
Tere

Kaasomandis oleva asja üle otsustavad kaasomanikud kokkuleppel. Korteriühistu puhul hallatakse kaasomandit korteriühistu kaudu. Seega, kui otsustati fassaadi renoveerimine,otsustati ilmselt ka kuidas ja millistest vahenditest see finantseeritakse. On võimalik, et otsustatigi, et korteriomanikud paigaldavad sarnased aknad ning tasuvad akende paigaldamise eest ise.
Muidugi on kahetsusväärne,et Teile kui korteri uuele omanikule neid kokkuleppeid ei tutvustatud. See olnuks korteri müüja ülesanne. Soovitan küsida KÜ juhatuselt vastavaid otsuseid, et saada selgust kuidas olid fassaadi renoveerimistööd ja nende rahastamine algselt kokku lepitud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist