1. leht 1-st

Korteri elanike arv

Postitatud: 09 Apr 2020, 18:58
Tere

Korteriühistu on märkinud omavoliliselt arvele rohkem elanikke, kui korteris tegelikult elas. Üks inimene oli siia küll kolimas, kuid reaalselt asus elama alles poolteist kuud hiljem sellest, kui KÜ seda väidab.
Ühtegi põhjendust, millisel viisil on tuvastatud tema elamine või selgitust, miks korteriomanikku ega elanikke kommunaalteenuste tõusust ei informeeritud, pole raamatupidaja ega juhatuse liikmed andnud. Keeldutakse mulle ka põhikirja edastamisest, kuid väidetavalt peaks selles rahvastikuregistrile tuginema. Rahvastikuregistris on elama märgitud 1 elanik.
Olen proovinud korduvalt suhelda nendega, kuid väidetakse kui ühest suust, et siin elab 3 ja kõik. Tegemist on väga põikpäise ühistuga, kus juhatuse liikmetel on enamus häältest, seeda ka üldkoosolekul ei oleks võimalik nende väidet häältega ümber lükata.

Hetkel tundub, et päästab ainult kohtutee, aga 20 euro nimel tundub humoorikas enda õigusi taga ajama minna.
Millele peaks tuginema elanike määramine ja millised võiksid olla alternatiivsed lahendused, et juhatuse liikmetele selgeks teha nende eksimus?

Re: Korteri elanike arv

Postitatud: 17 Apr 2020, 11:42
Tere

Majanduskulude kandmise põhimõtted on jäetud iga ühistu enda otsustada ja seaduses neid ei reguleerita. Seaduse kohaselt on korteriomanikul õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.
Siiski peaks korteriühistu põhikiri olema nähtav kõigile korteriühistu liikmetele ka e-äriregistri ettevõtjaportaalis, sisse logides tasuta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist