KÜ esimehe otsused ilma üldkoosolekuta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ esimehe otsused ilma üldkoosolekuta

22 Apr 2020, 15:22

Tere!
KÜ esimees on omandanud 10 korteriga elamus 7 korterit. Kolm aastat pole korraldanud üldkoosolekuid ja kolmele korteriomanikule pole ühistu tegevusest mingeid dokumente esitanud, ei majandusaasta aruannet, majanduskava ega raamatupidamis dokumente kui küsida. On tekitanud elanike arvele haldusteenuse rea summaga mida peavad 3 omanikku ühistule maksma lisaks prügile, vee ja kanalisatsiooni ning remondifondile. Kui küsida mille eest haldusteenust maksma peab on vastus, et te rotid hakkasite mulle nüüd palka maksma selle eest, et ma olen KÜ esimees. Küsimus kas tal on nüüd 7 häält ja teistel 3 häält ning nende 3 omanikuga enam arvestama ei pea. Mees teeb mis tahab. Koosoleku protokolle pole ta ka esitanud, mida on iseendaga pidanud 3-le korteriomanikule või on tal nüüd üks hääl ja teistel kolm häält, kui koosolek kokku kutsuda.
Tänades Marek

Re: KÜ esimehe otsused ilma üldkoosolekuta

27 Apr 2020, 07:28

Tere

Korteriomandi-ja korteriühistuseaduses on sätestatud, et korteriomanike üldkoosolekul annab iga korteriomand ühe hääle. Korteriühistu põhikirjaga võib ette näha, et igal korteriomanikul on üks hääl sõltumata talle kuuluvate korteriomandite arvust või et häälte arvu määrab korteriomandi kaasomandi osa suurus. Seega sõltub Teie ühistu põhikirjast mitu häält nimetatud isikule kuulub.
Siiski, kui tal on ka 7 häält, ei ole tal õigust võtta vastu üldkoosoleku otsuseid ilma koosolekut kokku kutsumata ja teistele teatamata. Samuti ei ole tal õigust keelduda tutvustamast korteriühistu liikmetele KÜ dokumentatsiooni. Korteriomaniku sellekohased õigused on sätestatud korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 45, mille kohaselt korteriomanikul on õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega ning korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta