Eluruumi temperatuur liiga kõrge.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eluruumi temperatuur liiga kõrge.

26 Mai 2020, 19:22

Tere!

Mul on küsimus millal on mul õigus nõuda kortermajas kütte väljakeeramist. Hetkel on temperatuurid kuni 29 kraadi ja seda lahtiste akendega. Aga kuna elan esimesel korrusel on aknaid täiesti lahti hoida väga ebameeldiv, kuna tänavamüra häirib tugevalt. Kui panna aken praokile võib temperatuur tõusta 30 kraadini. Minu toast jooksevad läbi küttetorud, mis on maja omand ja neid ma välja keerata ei saa. Saan ainult radiaatori välja keerata.
Hetkel on ka õues päevased temperatuurid 20 kraadi ümbruses. Pean maksma 16m2 korteri kütte eest näiteks aprillikuus 30 eurot. Kuigi ka siis oli sama probleem aga kuna siis olid väljas temperatuurid madalad ei saaanud paluda kütte välja keeramist. Ühitus esimees keeldub kütet välja keeramast.

Eluruumide seaduses on minule arusaamatu seletus

(4) Kaugküttevõrgust või hoone katlamajast köetavas eluruumis ei tohi siseõhu temperatuur inimese pikemaajalisel ruumis viibimisel olla madalam kui 18 ºC. Siseõhu temperatuuri lubatav ülempiir tuleb määrata kehtestatud nõuete alusel.

"Siseõhu temperatuuri lubatav ülempiir tuleb määrata kehtestatud nõuete alusel." Mida see lause tähendab. Kuskohast ma leian kehtestatud nõuded.

Re: Eluruumi temperatuur liiga kõrge.

28 Mai 2020, 17:51

Tere

Kahjuks ei ole selliseid õigusakte, mis reguleeriks maksimumtemperatuuri kortermajas. Olemas on vaid soovituslikud normid. Eesti Standardikeskuse veebilehel on saadaval EVS-EN 16798-1:2019 „Hoonete energiatõhusus. Hoonete ventilatsioon. Osa 1: Sisekeskkonna lähteandmed hoonete energiatõhususe projekteerimiseks ja hindamiseks, lähtudes siseõhu kvaliteedist, soojuslikust keskkonnast, valgustusest ja akustikast.“
Samuti võiks abiks olla KÜ üldkoosolekul küsimuse tõstatamine. Põhjusetu kütmine suurendab ju kõigi küttearveid ja on tõenäoline, et saavutatakse mingi mõistlik kokkulepe millal kütteperiood peaks lõppema.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta