Probleem kahju hüvitamisega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleem kahju hüvitamisega

23 Okt 2013, 16:57

Minul siis selline probleem, et juuli keskel läks üks inimene minu autoga omavoliliselt purjus peaga sõitma ja tegi avarii. Peale seda viidi auto tasulisse parklasse. Temaga oli meil kokkulepe mis ka uurija juures kinnitatud (See kokkulepe oli ka selle aluseks, et ma süüdistust ei esitanud), et ta võtab auto tasulisest parklast välja ja laseb auto korda teha. Kokkulepe jäi et auto on oktoobri alguseks valmis. Usaldasin teda, kuna ütles korduvalt, et auto on remondis. Nüüd siis probleem selles, et inimesega on igasugune kontakt kadunud ja sain teada, et auto on siiamaani tasulises parklas. Ta sai ka kriminaalkaristuse - tingimisi vangistuse katseajaga. Mida ma saaks teha, et ta selle kahju hüvitaks. NB: Võtmed olid autos.

Tänan!

Re: Probleem kahju hüvitamisega

28 Okt 2013, 16:58

Tere,

Foorumi kaudu ei ole võimalik asjaolusid täpsemalt analüüsida, seetõttu tuleks pöörduda isiklikule õigusnõustamisele. Üldiselt võib märkida, et kui kokkuleppel kahju ei hüvitata, on võimalik pöörduda kahju hüvitamise nõudes kohtusse. Nõude osas (alus, ulatus, tõendamine) tuleks eelnevalt analüüsida kõiki asjaolusid ning ka tõendamisvõimalusi.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta