SMS-Laen

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

SMS-Laen

23 Apr 2014, 15:29

Mees võttis 2007a. minu nimel SMS laenu aga jättis tagasi maksmatta. Ma sain sellest teada alles nüüd kui hakkasin 2013 a. järelmaksu taotlema.
Kui üritan mehega kompromissi saavutada nähvab, et mina tõestagu, et tema selle laenud võttis.
Kas mul siis ei ole tõesti kusagilt abi loota, olen nõutu. Ei tea mida ette võtta.

Re: SMS-Laen

29 Apr 2014, 14:58

Tere,

Küsimusest ei selgu, kas nimetatud võlanõudes on tehtud kohtulahend. Kui kohtulahend on tehtud, siis tuleb seda vastavalt ka täita; kui mitte, siis on ilmselt võimalik tugineda aegumisele. Kuidas tõendada, et teine isik võttis Teie nimel laenu, sõltub täpsemalt asjaoludest. Olukorra õiguslikuks analüüsimiseks ning oluliste asjaolude väljaselgitamiseks tuleks pöörduda isiklikule õigusnõustamisele (vt http://www.juristaitab.ee/KKK/kohtusse- ... -isikutele).

Lugupidamiseks
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta