Võlgade kokku koondamine ühe makse alla

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgade kokku koondamine ühe makse alla

22 Mai 2014, 07:46

Palun abi väga, mida teha edasi! Olen 55a naine Valgamaalt, töötan. Sattusin võlakeerisesse tütre kodu rajamisega mõlemad. Võtsime, kust võtta andis, et eelmist võlga tasuda ja nüüd oleme hädas. Ma soovin väga neid tasuda kui on võimalik kõik need laenud kokku võtta ja saaks ühe soodsa kuumaksu, aga ei anta ju kuskilt enam. Ei suuda taluda enam, mulle tulevad võlateated ja helistatakse pidevalt, tahan maksta, aga ei suuda kõigile. Olen nii masenduses, et ei saa enam magada, söögiisu pole ja enesetapu mõtted on ainult peas ja kõige hullem on see, et mu abikaasa ei tea midagi ja ei saagi talle rääkida, sest siis mina ei pea vastu, mis ta teeb minuga. Ma palun väga, mida pean tegema, kes meid aitaks sellisest olukorrast välja või ei olegi mingit väljapääsu enam? Aidake!

Re: Võlgade kokku koondamine ühe makse alla

22 Mai 2014, 07:47

Saan Teie kirjast aru, et erinevaid võlausaldajaid on palju, seega ei ole võimalik võlgnevusi kokku võtta, kuna iga võlausaldaja soovib oma raha kätte saada. Peaksite iga võlausaldajaga eraldi alustama kirjalikult läbirääkimisi maksegraafikute sõlmimise osas. Saate ettepanekud teha, kui suures ulatuses oleleksite igakuiselt võimeline võlgnevust vähendama ja kas võlausaldaja on sellise summa suurusega nõus. Maksegraafikud sõlmitakse kirjalikult ja allkirjastatakse mõlemapoolselt. Juhul, kui Teie võlgnevused ei ole jõudnud kohtutäituriteni, siis saate võlgnetava summa suurust ja kõrvalnõudeid kontrollida võlausaldajalt endalt.


Vastas Jana Kitter.

Vasta