Inkasso nõue

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Inkasso nõue

23 Mai 2014, 16:27

Mul on selline küsimus:
Jäin AS EMT-le võlgu. Võlg tuli tasuda 09.05, tegin 20.05 ülekande. See võlg sai tasutud 21.05 koos viivisega, aga 22.05 tuli inkassost kiri, et olen võlgu ka neile nõudekulu ja viivise. Kas neil on õigus minult nõuda seda summat? Sest kirja saamise ajaks olin juba ju võla ära tasunud koos viivisega. Ette tänades abi eest.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Inkasso nõue

23 Mai 2014, 16:28

Võlaõigusseaduse § 169 lg 1 sätestab, et kui võlgnik täitis kohustuse nõude loovutanud võlausaldajale ja ta ei teadnud ega pidanudki kohustust täites nõude loovutamisest teadma, loetakse, et ta on kohustuse täitnud õigele isikule. Teie küsimusest nähtub, et Te ei olnud teadlik nõude loovutamisest ega saanudki seda teada, sest AS EMT poolt ei olnud saadetud Teile teavitust nõude loovutamise kohta inkassofirmale. Seega olite Te õigustatud kohustuse täitma AS-le EMT ja inkassofirma nõudmised Teie vastu on alusetud.

Vastas Vambola Olli.

Vasta