Eesti riigile tagasimakstav lapsetoetus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Sept 2014, 21:11

Eesti riigile tagasimakstav lapsetoetus

01 Sept 2014, 21:35

Kolisin aastal 2000 8 aastase tütrega Soome.Sain Eesti sotsiaalkindlustuseametist lapseraha ja toitjakaoutuspensioni (tütre isa on surnud). Saime ka Soome riigilt lapseraha. Aastal 2008 ilmnes, et minu mitteteatamise tõttu on Eesti riik maksnud liiga lapseraha ja nõuab seda tagasi. Soome riik ei tunnistanud nõuet, kuna see ei olnud teadlikult tehtud. Kevadel 2014 tuli uus kiri sotsiaalkindlustusametist, et olen võlgu üle tuhande euro. Vastasin kirja teel, kus palusin võlg kustutada aegumise tõttu. Seda ei loetud, kuna olin Soome Kela kaudu ühenduses Eesti osapooleg aastal 2008. Kas nõue on veel kehtiv ja kui on , kas kogu ulatuses? Ajavahemik, millal Eesti on maksnud liiga on 01.12.2000-31.10.2007.Sellel ajal ei olnud Eesti EU liige ja mina ei olnud kursis seadlusandlusega, mis tuli alles aastaid hiljem minu ära kolimise järel.Kas mind saab süüdistada liiga maksmise eest?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Eesti riigile tagasimakstav lapsetoetus

04 Sept 2014, 17:09

Eesti Sotsiaalkindlustusameti kaudu enammakstud lapsetoetusele kohaldatakse Maksukorralduse seadust. Teie kirjast ei selgu, kas lapsetoetuse tagasinõude puhul on tegemist sundtäitmisega ja millise tähtaja andis Eesti Sotsiaalkindlustusamet 2008.a. enammakstud lapsetoetuse tagastamiseks. Juhul kui on tegemist sundtäitmisega, siis Maksukorralduse seaduse § 132 lg 1 kohaselt maksuvõla sundtäitmise aegumistähtaeg on seitse aastat. Aegumistähtaeg algab kohustuse täitmise tähtpäeva saabumise aastale järgneva aasta 1. jaanuarist. Seega Eesti Sotsiaalkindlustusameti nõue ei ole aegunud. Nõue on kehtiv ja suure tõenäosusega on nõudele lisandunud viivised.

Küsimusele, kas Teid saab süüdistada, saab küll, kuna Te ei pidanud vajalikuks juba 2008.a. Eesti Sotsiaalkindlustusameti nõudele reageerida. Eesti on EU liige juba 01.05.2004.a. aastast ning seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest.


Vastas Jana Kitter.

Vasta