võlg on suletud maksehäiretes! Kas võla saab uuesti avada!?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

võlg on suletud maksehäiretes! Kas võla saab uuesti avada!?

22 Jaan 2015, 22:06

Allikas Algus Lõpp Summa Staatus
RAHA24 OÜ 08.11.2007 24.08.2012 0 LÕPETATUD.

Küsimus on ise selline ,et nüüd käib juba aasta mingi trall Inkassokeskus OÜ.
Küsivad raha lubavad kohtuse anda !
Ähvardavad ,et küsivad sugulaste ja pere käest!! Kui mina ei anna helistavad mu mehele ja vennale saadavad kirju!! Kas see on loogiline käitumine?
Ütlevad ,et on maksehäiretes üleval aga tegelt ei ole seal midagi!
Mida teha sellise väga häiriva käitumisega ?Üks kord tuli kiri ,et olen võlgu üle 300 euri ,kaks nädalat hiljem tuli kiri et olen vähe üle saia euri võlgu.

Re: võlg on suletud maksehäiretes! Kas võla saab uuesti avad

26 Jaan 2015, 08:45

Teie kirja põhjal saab oletada, et mingil ajahetkel pöördus Raha24 OÜ siiski Inkassokeskuse OÜ poole seoses Teile antud laenuga. Seejärel Te ilmselt tasusite võla Raha24 OÜ-le, kuid laenu andnud firma oli nõude Teie vastu loovutanud Inkassokeskus OÜ-le. Samas on võlanõue aastast 2007 aegunud, kui võla sisse nõudmiseks ei ole kohtusse pöördutud. Tsiviilseadustiku üldosaseaduse § 146 lg 1 kohaselt tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Laenuleping on tehing. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest. Teie lähedaste tülitamine on aga pahatahtlik. Probleemi lahendamiseks peaksite pöörduma selguse saamiseks esmalt Raha24 OÜ poole, et pärida, mis asjaoludel on Teie laenulepingust tulenev nõue saanud teatavaks Inkassokeskus OÜ-le. Kui aga selgub, et Raha24 OÜ ei ole nõuet loovutanud, siis on Inkassokeskus OÜ poolt Teilt raha nõudmine käsitletav alusetu väljapressimisena ning peaksite pöörduma politseisse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta