Võlgnevused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgnevused

23 Jaan 2015, 09:19

Minul selline küsimus. Kohtutäituri nõudeid on rohkem kui 10, summa kuskil 25000 euri. Rikkumised on liiklustrahvid aastast 2008 ja Tallinna munitsipaalpolitseilt, sms laenud, pankadele võlgnevused. Kuidas neid vanu asju kustutada saab või üldse mida teha ? Kuskilt lugesin, et saab kustutada, aga millest alustada. Kui neid osasid kustutada ei saa siis kas ei saaks neid ühe nimetaja alla viia, et siis kuidagi koostada mingi maksegraafik?

Re: Võlgnevused

26 Jaan 2015, 08:50

Esmalt soovitan Teil pöörduda Eesti Kohtutäiturite- ja Pankrotihaldurite Kotta, aadressil Narva mnt 11D, Tallinn, VI korrus, kust saate tellida oma võlgade väljatrüki. Seejärel soovitan leida võlanõustaja, kes oskab selgitada, mis on võlgade kustutamine ja mis on võlgade aegumine, ning saab Teile anda nõu, mida kujunenud olukorras ette võtta. Teile teadmiseks: kui on võlgnevused erinevatele pankadele, asutustele, ettevõtetele, siis igal juriidilisel isikul on oma raamatupidamine ja ka oma vara, mida „ühe nimetaja“ alla kuidagi viia ei saa. Juhul kui soovite maksegraafikuid koostada, siis seda tuleb teha iga võlausaldajaga eraldi.


Vastas Jana Kitter.

Re: Võlgnevused

23 Apr 2015, 14:18

Tere. Mul Küsimus. Mul on olemas võlad auto liising ja muud. Tekkis see aasta 2009 kui oli majandus kriis.

Praegu on möödas 6 aastat. Konto on arestitud. on olemas kohtutäitur. Et Eestis elada ja edasi minna. Vaja oma kontot vabastada. Summa on 11800 eurot kokku. Olen proovinud rääkida kohtutäituriga et teha maksegraafikut. Võimalus on, aga kontot ta ei vabasta, ainult siis kui terve summa on makstud.
Kuidas ma saan maksta graafikut kui terve palk niigi läheb siis nende juurde? Kontol on lubatut ainult miinimum palk 390. Kuidas ma võin maksta ja elada? Ja veel summas 390 maksta seda graafiku, mis nad mulle teevad. Kuidagi on ebaõige. Tahaks kontot vabastada ja siis maksta oma graafikut see oleks normaalne, aga kohtutäitur ei taha kompromissile minna.

Kuidas edasi liikuda ja mida teha? Et oleks kõik hästi muidugi kohe maksta 11800.- eurot ma ei saa.

Re: Võlgnevused

24 Apr 2015, 07:39

Täitemenetluse seadustik § 132. Sissetuleku osa, millele ei saa sissenõuet pöörata
(1) Sissetulekut ei arestita, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust või vastavat osa nädala või päeva sissetulekust. Seega miinimum töötasu 390.-€. Juhul, kui Teil on alaealisi lapsi suureneb arestivaba summa 1/3 võrra miinimumtöötasust iga lapse kohta. Selleks tuleb kohtutäiturile esitada koopia lapse sünnitunnistusest.
(2) Graafiku sõlmimise osas tuleb kokkuleppele jõuda võlausaldajate, mitte kohtutäituriga. Juhul, kui jõuate võlausaldajaga graafiku osas kokkuleppele ja nad edastavad kohtutäiturile vastava info koos kokkulepitud maksegraafikuga, saab kohtutäitur teha pangale vastavad korraldused pangakonto aresti alt vabastamiseks.


Vastas Jana Kitter.

Vasta