Mitmekordne tagasimaksmine ERA Liisingule

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mitmekordne tagasimaksmine ERA Liisingule

23 Apr 2015, 11:31

Tere, 16.10.2007 võtsin SMS Laenult laenu 3000 kr (191.73 €), mis paraku jäi tagasi maksmata. Nüüd, aastaid hiljem anti laen üle ERA Liising AS-le, nemad nõuavad minult 1090 €, mis ületab minu võetud laenu enam kui 5 korda, kuid hakkasin seda siis tasapisi maksma, muidu läheksid nad päeva pealt kohtutäituri juurde. Algselt oli summa 900, kuid kahjuks jätsin allkirjastatud kokkuleppe neile tagasi saatmata. Nüüdseks on mul makstud 350 € (maksan iga kuu 25 €) ja lõppu veel ei paista. Minu loogika ütleb, et õiglane oleks, kui maksaksin tagasi 6000 kr (383,45 €) ja asi oleks korras. Kas mul on võimalik mingitki moodi seda mulle määratud summat väiksemaks saada? See tundub mulle vägagi liigkasu võtmise moodi.
Aitäh

Re: Mitmekordne tagasimaksmine ERA Liisingule

24 Apr 2015, 15:21

Soovitan Teil pöörduda kirjaliku taotlusega ERA Liising AS-i poole ja alustada võlgnetava summa vähendamise osas läbirääkimisi. Kohtutäituri poole saavad sissenõudjad pöörduda avaldusega sellisel juhul, kui on olemas jõustunud kohtuotsus (muidugi kui ei ole tegemist hüpoteeklaenuga).


Vastas Jana Kitter.

Vasta