Tagaseljaotsus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tagaseljaotsus

12 Juun 2015, 09:56

Tere,
Elan Soomes juba 5 aastat. Sain seal teade, et mul on võlg Aktiva Finants ees. Ja see on 1999 aastast pärit osaliselt tasumata Tele2 arvete eest... Minu meelest, mul oli kõik makstud. Harju Maakohus võttis vastu tagaseljaotsus 23.08.06 Aktiva Finants hagi rahuldada, aga mina ei saanud varem seda otsust. Nüüd Aktiva Finants kohustub mind maksta palju rohkem, kui algne võlg oli... kui üldse see oli. Mida ma pean tegema, et seda nõuet tühistada, kuna aegumistähtaeg on juba ammu möödas?
Ette tänades

Re: Tagaseljaotsus

15 Juun 2015, 18:54

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 157. Jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude aegumine
(1) Jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude, samuti kohtulikust kokkuleppest või muust täitedokumendist tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat.

Enne 05.04.2011.a. kehtinud tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 157 lg 1 kohaselt jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude aegumistähtaeg oli 30 aastat, seega on Teil võimalik kohtult taotleda võlgnevuse aegumist kõige varem 05.04.2021.a. Ilmselt on võlgnevusele arvestatud viivised. Võlgnevuse täpseks väljaselgitamiseks (viivise arvestus) tuleb teil ikkagi ühendust võtta Aktiva Finantsiga ja võlgnevus tasuda. Kohtuotsused (ka tagaseljaotsused) on tingimusteta täitmiseks.


Vastas Jana Kitter.

Vasta