INTRESSIVÕLG

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

INTRESSIVÕLG

23 Juun 2015, 19:21

Tere

Olen võtnud aastal 2012 sms laenu, siis tekkis tagasimaksmisega raskusi. Kuna ähvardati kohtuga ,sõlmisin läbi interneti lepingu aru saamata, mida ma tegelikult tegin. Summa, mille tegin sms laenuga oli 3000 krooni, peale tolle lepingu sõlmimist oli summa 12 764,00 Eesti krooni. esimesed 5 kuud maksingi nii nagu oli ette nähtud 1000 krooni kuus, siis aga tekkis uuesti raskus ja see jäi sinnapaika. Maksehäirest on näha et siiski nad nõuavad mingit 473,84 eurot. Tean, et tegelikult nii suurt intressi ei ole neil õigus küsida. Ja kuna see niinimetatud võlg on juba üle 5 aasta vana ning tegelik laenatud summa on tagasi makstud , siis kas on ikka neil õigus nõuda minult mingit raha veel? Suhtlesin era liisingu inkassost inimesega, kes vastas et võlg tuleb ära maksta ja ongi kõik. Vahest harva on saadetud ka mingi teavitus kus ka ähvardavad kohtuga, aga siiani ei ole nad midagi ette võtnud. Seepärast tundub ka see nende nõe kuidagi kahtlane. Mida ma teha saaksin, et see tobe olukord lahendada, kui era inkasso ei näita ka erilist huvi üles ja ma ei ole nõus sellist üüratut summat maksma kui tegelikult on põhivõlg makstud, ükskõik siis kuidas nad arvutavad makstud summat, kas enne intress siis laenatud summa või vastupidi.

Lugupidamisega

Re: INTRESSIVÕLG

26 Juun 2015, 08:35

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg

(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 147. Aegumistähtaja algus

(1) Aegumistähtaeg algab nõude sissenõutavaks muutumisega, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Kui õigustatud isik võib nõuda teiselt isikult teatud teost hoidumist, algab teost hoidumise nõude aegumistähtaeg kohustuse rikkumisest.

(2) Nõue muutub sissenõutavaks alates ajahetkest, mil õigustatud isikul on õigus nõuda nõudele vastava kohustuse täitmist.

(2) Kokkulepitud tasu maksmise nõude aegumistähtaeg algab selle aasta lõppemisest, mil nõue muutub sissenõutavaks. Kui nõue muutub sissenõutavaks arve esitamisega, algab nõude aegumistähtaeg selle kalendriaasta lõppemisest, mil õigustatud isik võib arve esitada.

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 158. Aegumise katkemine nõude tunnustamisega

(1) Aegumine katkeb ja algab uuesti kohustatud isiku poolt nõude tunnustamisega.


Eestis tuli euro ametliku valuutana käibele 1. jaanuaril 2011. Seega ei olnud Teil 2012.a. kuidagi võimalik 3000 krooni laenata. Kirja põhjal tundub, et Teie võlgnevus aegunud ei ole, kuid selle väljaselgitamiseks lugege veelkord interneti teel sõlmitud lepingut. Võlgnevuse (kaasa arvatud viivise) täpseks välja selgitamiseks pöörduge sissenõudja poole.


Vastas Jana Kitter.

Re: INTRESSIVÕLG

26 Juun 2015, 15:11

vabandan sms laen on võetud aastal 2008 maksegraafik koostati ka 2008 .Esimene makse oli 10,08,2008 ja viimane makse mis on makstud 10,12,2008 graafiku lõpp oleks pidanud olema 10,08,2009 .

Re: INTRESSIVÕLG

29 Juun 2015, 11:36

Sellisel juhul esitage nii sissenõudjale, kui ka inkassole taotlus aegumise kohaldamiseks tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 1 kohaselt. Olen sellest Teile juba eelnevalt kirjutanud.


Vastas Jana Kitter.

Vasta