Tere.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere.

30 Juun 2015, 09:39

Mul on üsna klassikaline juhtum aga teie foorumist ma sarnast teemat ei leidnud.
Leidsin endale naise. Kõik tundus hästi olema ja seega hakkasime koos elama tema korteris , kuid üsna kohe selgus , et tal oli antud korteri üüri võlg üle 2000.- ja lisaks veel muid võlgu , otsustsime, et võtan laenu , et saaksime alustada nö. puhtalt lehelt. Tema kaastaotleja olla ei saanud kuna olid võlgnevused kohtutäituri ees. Nii siis võtsin laenu ( 5900.-) mis läks siis tema võlgade maksmiseks ja korterisse uute akende ostuks. Seda kõike on ka minu pangakontolt näha.
Pärast neid tehinguid lõpes ka meie vaheline suhe ja kolisime lahku.
Nüüd olen selle laenuga üksi ja tema ei taha kuuldagi sellest , et kuidagi aitaks seda laenu maksta.
Kas mul on üldse mingit õigusliku alust temalt midagi välja nõuda või kuskilt mingit abi saada?

Re: Tere.

01 Juul 2015, 17:59

Laenusumma kandmine Teie kontole tõendab ainult seda, et Te võtsite laenu. Oluline Teie jaoks on, et kuidas on tasutud Teie tuttava üürivõlg ja korteri akende eest. Kui olete nimetatud summad tasunud oma kontolt, siis on tõendatud, et Teie kandsite need kulutused ja seda teise isiku eest. See tähendab, et Te olete kandnud need kohustused teise isiku eest ehk siis seda võib lugeda alusetuks rikastumiseks. Võlaõigusseaduse § 1041 kohaselt võib isik, kes on täitnud teise isiku kohustuse, olemata selleks õigustatud ega kohustatud, isikult, kelle kohustuse ta täitis, nõuda täitmiseks tehtud kulutuste hüvitamist niivõrd, kuivõrd see isik on kohustusest vabanemise tõttu rikastunud ajal, mil ta tema vastu kulutuste hüvitamise nõude esitamisest teada sai või teada saama pidi. Viidatud säte on õiguslikuks aluseks kantud kulutuste tagasi nõudmiseks. Vajadusel on Teil võimalus pöörduda kohtusse, kui Teie tuttav ei nõustu Teie poolt kantud kulutusi hüvitama. Probleemiks võib saada muidugi asjaolu, et Teie tuttaval puudub võimalus sellist summat hüvitada. Samas on tal olemas vara korteri näol, millele saab sissenõude pöörata.


Vastas Vambola Olli.

Vasta