inkasso

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

inkasso

06 Juul 2015, 09:56

Suht tühine küsimus, aga minu jaoks siiski oluline.

Mida ma peaksin tegema siis kui olen pöördunud inkasso poole, aga nad ei reageeri mu meilidele maksehäirest kustutamise kirjadele, ja sms laen soovitab võtta ühendust nende poole?

Re: inkasso

08 Juul 2015, 19:37

Maksehäireregistrisse kantud info eraisiku kohta säilib 3 aastat pärast maksehäire lõpetamist (ehk võlgnevuse täielikku tasumist). Erandiks on krediidiasutuste poolt sisestatud eraisikute maksehäired, mida hoitakse pankadele nähtavad 5 aastat pärast maksehäire lõpetamist.

Soovitan Teil internetist leida inkasso ettevõtte kontaktandmed (tegevuskoht), minna kohale ja selgitada kohapeal oma probleemid.


Vastas Jana Kitter.

Re: inkasso

09 Juul 2015, 14:11

Jõudu!
Sain hiljaaegu üllatuslikult inkassofirmalt teate, et mul on ammune võlg EMT ees.
Uurisin, millega tegu ja sain teada, et:
Võlg tekkis 2005, kohtuotsus on tehtud 23.04.2007 ja täitemenetlust on alustatud 26.10.2007.
Asi on antud kohtutäiturile ja too tahab veel hunniku raha juurde küsida.
Kas saan keelduda maksmisest asja aegumisele viidates?
Kas seda tuleb kohtu kaudu ajada või tuleb lihtsalt inkassofirmale teatada?
Ette tänades,

Re: inkasso

13 Juul 2015, 20:03

Teie küsimuses viidatud nõue ei ole aegunud.

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 157 lg 1 (alates 05.04.2011 kehtivas redaktsioonis) kohaselt jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude, samuti kohtulikust kokkuleppest või muust täitedokumendist tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat. Enne 05.04.2011 kehtinud TsÜS § 157 lg 1 redaktsioonist oli täitedokumendis tuleneva nõude aegumistähtaeg 30 aastat.

TsÜS § 157 lg-l 1 ei ole selle alates 05.04.2011 kehtivas sõnastuses tagasiulatuvat jõudu st aegumise 10-aastast tähtaega tuleb arvestada sellest kuupäevast, kui vastav seadusemuudatus jõustus.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta