Kiirlaenu intressid.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kiirlaenu intressid.

23 Juul 2015, 13:51

Sai kunagi võetud minicreditist kiirlaen. Selle tagasimaksmisega tekkis väike viivitus, kuid siis maksin ära laenu põhisõmma pluss intressi. Jäi mingi viivis ainult, mõnikümend eurot. Tulemus on selline:

Laenu number: 250011107
Laenu väljastamise kuupäev: 29.06.2009
Laenu staatus: Inkassos
Laenu summa: 127.82 €
Intress: 31.32 €
Viivis: 5066.07 €
Meeldetuletus 12.78 €
Makstud: 159.78 €
Tagastamisele kuuluv summa: 5090.99 €
Tähtaeg: 29.07.2009

Kas see on seaduslik ja normaalne, et mõnekümnest eurost on tekitatud selline summa? Olen ühendust võtnud ka minicreditiga ja pakkunud et maksan mingi osa aga nemad nõuavad 5000€. Korra käis isegi üks sealne töötaja ka minu vanemate juures sellest rääkimas, ilmselt lootuses et ehk vanemad maksavad selle summa ära. Igatahes olen loobunud sellist röövellikku intressi maksmast. Kas selle vastu saab midagi ette võtta?

Re: Kiirlaenu intressid.

27 Juul 2015, 08:45

Teie kirjast ei selgu, milliseks aastaks tuleb Teil tagastada viivis 5066,07€? Sellelt MiniCreditilt nõudke kirjalikult põhivõlgnevuse suurus ja täielikku viivisarvestust. Kohus aktsepteerib üldjuhul nõuet, kus viivis ei ületa põhinõude suurust. Kui neile Teie nõuded ei sobi, kaevaku kohtusse, kus neil tuleb oma nõuet dokumentaalselt tõendada.

Tsiviilseadustiku üldosa seadus § 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg
(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Seega juhul, kui esitage neile kirjalikult taotlus aegumise kohaldamiseks tuginedes tsiviilseadustiku üldosa seadusele § 146 lg 1.


Vastas Jana Kitter.

Re: Kiirlaenu intressid.

04 Aug 2015, 13:05

Tere.

See summa kasvab ainult siiamaani. Mingit tähtaega nagu ei olegi. Minicreditist vastati, et hakaku ma aga maksma ja muud ei miskit.

Re: Kiirlaenu intressid.

06 Aug 2015, 09:56

Juhin veelkord tähelepanu oma eelmisele vastusele:
Tsiviilseadustiku üldosa seadus § 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg
(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Seega esitage MiniCreditile kirjalik taotlus aegumise kohaldamiseks tuginedes tsiviilseadustiku üldosa seadusele § 146 lg 1. Kui aegumist ei kohaldata, siis tuleb neil Teile kirjalikult esitada viivise arvestus ja põhjendada miks nad taotlust ei rahulda, kui nad keelduvad, siis on MiniCreditil võimalus pöörduda Teie vastu kohtusse ja kohtus tuleb neil tõendada Teie võlgnevus ja esitada ka (Teie taotlusel) viivise arvestus.


Vastas Jana Kitter.

Vasta