Eraisiku võlg minule.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku võlg minule.

13 Aug 2015, 12:47

Tere. Kuna ma ei leidnud ühtegi teist teemale sobivat foorumit siis postitan oma küsimuse siia. Vabandan kui olen vales foorumis. Aga jutt siis selline; 2013 aastal soovisin alustada ettevõtlusega. Kuna minul endal ei olnud piisavalt aega ega teadmisi selleks siis otsisin interneti kaudu endale abilist ja leidsin ühe kes lubas mind igati aidata kuna temal olevat kogemusi piisavalt. Soovis minult 100 eurot tasuks mille ma ka kandsin tema soovil tema lapse arvele. Paar kuud hiljem soovis ta lihtsalt laenuks veel 50 eurot, mille ma samuti kandsin tema lapse arvele. Probleem on nüüd selles, et see nn. abiline ei ole mind grammi võrragi aidanud senini, palusin tal see 150 eurot tagasi kanda mida ta ka lahkelt lubas teha, kuid vaatamata kümnetele lubadustele ei ole ma seda raha siiani näinud. Tahan selle mehe vastu nüüd hagi kohtusse esitada aga kahjuks ma ei mäleta enam tema nime, tean vaid lapse nime ja konto numbrit millele raha kandsin. Olemas on veel meie kirjavahetus temaga ja rohkem ei midagi. Käisin kohtumajas hagi esitamise võimalust uurimas, sealt öeldi, et nemad ei hakka tuvastama seda võlguolevat isikut, paluti politseisse pöörduda. Käisin politseis, sealt öeldi, et vaja teha ametlik tuvastamisnõue aga ilma juristita siin hakkama ei saaks. Jurist aga ilmselgelt küsib raha sellise nõude koostamise eest aga mul paraku ei ole millest maksta. Nüüd küsimus - kui mul puudub raha mida juristile maksta, siis kas võin selle oma 150 euro tagasisaamiseks vaid unistada edaspidi? Või on veel mingi võimalus?

Re: Eraisiku võlg minule.

14 Aug 2015, 10:21

Kui teil on säilinud e-posti aadress ja sellekohane kirjavahetus, siis seal saab ka olla mõni nimi. Samas on teil teada lapse nimi ja palun pange kaks asja kokku. Lapse perekonnanimi ja kirjadele allakirjutanud isiku nimi või siis meiliaadressis olev nimi. Kui saate mingi tulemuse, siis palun guugedage ja võib juhtuda, et saate selle inimese kontakti või muu teabe kätte.

Seejärel saate kohtusse maksekäsukiirmenetluse avalduse koostada e-toimiku kaudu www.e-toimik.ee. Sinna peate sisenema ID kaardi abil ja seejärel valige töölaualt "esita uus asi". Samas on miinimumsuuruses riigilõiv 45€ ja selle peate te ka kohe, otse portaalis, tasuma.

Põhiline on ikkagi see, et te leiaksite võlgniku nime, aadressi ja kontaktandmed.


Vastas Krista Paal.

Vasta