kiirlaenu võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kiirlaenu võlg

13 Aug 2015, 22:04

Tere.

Mul on võlg aastast 29.09.2010 raha24, kuna võlg on nii ammu siis ma ei tea ega mäletagi, mis summast jutt ja palju tagasi makstud. Sain Lindorffi iseteenidusse sisse ja nägin et põhinõue 550 eur, intressid 3008 eur ja nõudekulud 46 eur -
Sain nendega ühendust, kus siis öeldi ilusti ära pole nende huvi minu asja Soome üle anda, aga kui mingit kokkuleppet ei saavuta siis seda teed minnakse. Tõenäoliselt siis see võlg oleks väga suur.
Minu küsimus siis järgmine: kas võlg pole aegunud? Kui pole, siis millinne summa oleks vajalik tagasi maksta ;ilmselgelt ei nõustu ma selliste suurte intressidega.
Kohtumenetlust ega täitemenetlust algatatud pole, nüüd ainult mingid kirjad tulnud.

Lugupidamisega.

Re: kiirlaenu võlg

14 Aug 2015, 11:35

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg
(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Juhul, kui Te ei ole viimased kolm aastat midagi tasunud (aegumine ei ole katkenud), tuleks Teil kas kirjalik või kirjaliku taasesitamist võimaldavas vormis esitada võlausaldajale (Lindorffile) taotlus aegumise kohaldamiseks tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 1 kohaselt. Juhul kui olete vahepeal midagi tasunud, siis aegumistähtaeg (3 aastat) katkeb ja algab uuesti viimase tasumise kuupäevast kuupäevast.


Vastas Jana Kitter.

Vasta