väikelaen

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

väikelaen

15 Sept 2015, 18:32

Tere,

Võtsin u. 7 aastat tagasi väikelaenu TF pangast. Laenu aeg oli 5 aastat. Nüüd olen seda maksnud korralikult juba 7 aastat, aga ikkagi on jääk 1400 eurot. Laenu intressid on nii suured ja põhiosa väike, et sellisel moel maksan seda veel oma 3 aastat. Kui soovisin pangast maksegraafikut, siis seda nad mulle ei saatnud. Põhjendus oli selline, et iga kolme kuu tagant võib võtta maksevaba kuu ja nad ei oska seda saata. Mina ei kasuta ära seda maksevaba kuud ja maksan iga kuu. Arvestasin, et olen laenu tagasi juba maksnud 2 x sama palju, kui laenu võtsin. Mis on minu õigused ?

Re: väikelaen

16 Sept 2015, 13:29

Andmed pärinevad e- aadressilt: www.tfbank.ee

Kuumakse suuruse, mis sisaldab laenu põhiosa- ja intressimakset, valib klient taotlemise hetkel. Tagasimakse periood on vahemikus 1-5 aastat, sõltuvalt valitud kuumakse suurusest. Juhul, kui klient jätab jooksva aasta jooksul täielikult või osaliselt tasumata kolm (3) kuumakset (sh kasutatud maksevabad kuud), on Krediidiandjal õigus muuta kuumakse suurust summani, mis võimaldab laenu tagasimaksmise esialgselt kokkulepitud tagasimakse perioodi jooksul.

Kliendil ei ole võimalik ilma pangapoolse kooskõlastuseta võtta maksevaba kuud. Juhul, kui klient soovib kasutada maksevaba kuud, tuleb selleks esitada kirjalik avaldus, kuid pangal on õigus maksevaba kuu võimaldamisest keelduda. Maksevaba kuu kasutamisel on kliendil võimalus valida, kas ta tasub intressi maksevaba kuu eest koos järgmise osamaksega, maksab intressi maksevabal kuul või soovib jaotada selle järgnevate perioodide maksete vahel.

Laenulepingu sõlmimisel tuleb põhjalikult tutvuda kõigi lepingu tingimustega. Teie kirjast ei selgu kas olete laenu osamakseid tasunud õigeaegselt ja kokkulepitud suuruses. Kirjutate, et olete tasunud korralikult juba 7 aastat, kuid laenu tagasimakse maksimaalne tähtaeg on 5 aastat, selle ajaga oleks pidanud olema tagasi makstud nii laenu põhiosa kui ka intressid, järelikult on toimunud mingisugused viivitused mida saate välja selgitada pöördudes TF Bank AB, aadress PK 1201, Pallasti 28, 10001 Tallinn või e-mailile info@tfbank.e .


Vastas Jana Kitter.

Vasta