Ühine vara, kü võlgnevus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ühine vara, kü võlgnevus

15 Okt 2015, 20:10

Ostsime eksmehega korter. Korter ostetud laenuga kahe peale ning korter kulub ka 50/50. Laenu tagatiseks ostetud korter ning minu isiklik korter. Mehega abielus ei olnud. Läksime lahku ca 7 aastat tagasi kuid korteri küsimus ikka ei ole lahendatud.
Eksmees ei anna nõusoleku korter maha müüa. Eksmeees hoiab oma asjad korteris kuid kü arved ei maksa ning praegune kü võlg ca 2000EUR. KÜ plaanib kohtusse pöörduda võlgnevusse tõttu. Kuna korteri omanikud oleme mõlemad ning eksmehel ei ole raha pangakontol tuleb mulle võlgnevus maksta.

Mul endal praegu teine perekond ning 2 last.Kohe hakkan saama emapalk.
Kas kü pöördub kohtusse ja toimub istung või tehakse lihtsalt otsus ja mul esitakse võlgnevus ja üksi pean kinni kõik maksma?
Kas kohtuistungil oleks võimalik nõuda korteri müük sünniviisil?
Mina ise ei ole sellest korterist huvitatud. Eksmees ei soovi laen ümber vormistada ega korter müüa.
kuidas saab see olukord lahendada?

Re: Ühine vara, kü võlgnevus

16 Okt 2015, 13:14

Teie kirja kohaselt on korter kaasomandis ja mõlemale omanikule kuulub ½ m.o korterist. Soovitan teil leida oma osale ostja ja minna notarisse ning võõrandada oma osa. Peale ostu- müügilepingu sõlmimist võib teine kaasomanik ( teie endine elukaaslane) astuda 2 kuu jooksul peale ostu- müügilepingu sõlmimist ostja asemele, st osta korteriosa sama hinnaga, millega teie selle müüsite.

Samuti on teil õigus pöörduda kohtu poole ja nõuda kaasomandi lõpetamist ning seejärel oma osa korterist müüa.

Kui korterile on täna tekkinud kommunaalvõlgnevused, siis nende tagasimaksmise nõue laieneb mõlemale kaasomanikule. Seega on KÜ õigus pöörduda mõlema omaniku vastu kohtu poole ja nõuda võla võlgnikelt välja mõistmist. Siin ei ole oluline, kas teie seda korterit kasutate või mitte. Antud juhul olete te mõlemad korteri omanikud ja mõlemad peate solidaarselt kohustusi täitma ja kandma.

Soovitan siiski rääkida teise omanikuga ja panna korter müüki.


Vastas Krista Paal.

Vasta