Võlgnevus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgnevus

18 Okt 2015, 06:17

Tere!
Mul oleks Teile üks küsimus.Nimelt ma sain 02.04.15 kirja firmalt Lindorff kus nemad teatavad et mul on võlgnevus.Internetist ID kaardiga Lindorff iseteenindusse sisselogides selgus et olevat nagu kaks võlga.Esimene ostetud Elisa AS reg.kuupäev 03.03.2006 summas 401.46 millest põhisumma 164.54,viivis 189.26 ja nõudekulud 47.66.Teine võlg ostetud Hobby Hall-ilt reg. kuupäev 24.03.2007 summas 706.21 millest põhisumma 159.91 ,viivis 496.35 ,kliendikulud 3.83 ja nõudekulud 46.12.Nüüd on mind pandud ülesse maksehäiretesse ja kui ma ei tasu võlga ära hiljemalt 19.10.15 siis avalikustatakse maksehäires võlgnevus.Samuti ähvardatakse minu vastu kohtumenetluse algatamist.Kõik need aastad pole olnud ühtegi kõnet ega e-kirja ega mitte mingisugust ühenduse võtmist minuga.See oli esimene kiri pärast neid pikki aastaid,kus nad varem olid?Ma isegi ei tea ega mäleta enam mis võlad need on sellised.Mul oleks küsimus kui seaduslik on nende poolne tegevus ja mida mina peaksin edaspidi tegema?

Re: Võlgnevus

19 Okt 2015, 13:41

§ 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg

(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Juhul kui Te ei ole tasunud viimased kolm aastat ühtegi osamakset (aegumistähtaeg ei ole katkenud) ja laenu tagasimakse lõplik tähtaeg oli ka rohkem kui kolm aastat tagasi, saate võlausaldajatele (samuti inkassole) esitada kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis taotluse aegumise kohaldamiseks tuginedes tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 1- le.

Võlausaldajad ei peagi võlgnikule meelde tuletama kohustuste täitmisest. Võlgnevuste õigeaegne tasumine on võlgniku kohustus.


Vastas Jana Kitter.

Vasta