Laenuprobleem

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laenuprobleem

06 Nov 2015, 10:53

Võtsin paar aastat tagasi kiirlaene ja kuna vahepeal tööd polnud, siis ei maksnud ma midagi ja nüüdseks on summad kasvanud. Kokku ligi 5000 eurot.
Üks laen on antud kohtusse ja teised inkassosse.
Minu küsimus on, et kui mul on inkassoga(erinevad) kokkulepped tehtud, siis ei saa ju intressid kasvada nagu esialgu.
Minu finantsnõustaja, kes pole selle probleemiga kunagi kokku puutunud, väitis et mul kasvavad need laenud iga päevaga ja aastaga ma ei maksa isegi mitte põhiosa ega intresse ära.

Kas tõesti olen ma nii hullus seisus ja maksegraafikud ei toimi?

Re: Laenuprobleem

06 Nov 2015, 10:54

Teie finantsnõustajal võib selles osas mis puudutab viivisintresside kasvu olla täiesti õigus, muidugi juhul, kui Teil ei ole võlausaldajatega teistsuguseid kirjalikke kokkuleppeid viivisintresside kasvu peatumise osas. Arvatavasti on inkassoettevõtted vaid võlgnevuste sissenõudjad, kehtib ikkagi võlausaldajatega sõlmitud esialgne leping koos seal märgitud tingimustega, vähemalt niikaua kui võlausaldajatega ei ole sõlmitud teistsuguste tingimustega kokkuleppeid.

Vastaja ei oska kommenteerida kui hullus seisus Te olete, kuna ei ole näinud maksegraafikuid, kuid kindlasti saate oma küsimustele vastused inkassoettevõtetest (näiteks kas sõlmitud maksegraafikutes on arvestatud ka viivisintressi kasvuga).


Vastas Jana Kitter.

Vasta