Võlgnevus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgnevus

02 Dets 2015, 17:44

Mul oleks vaja võlgadega seoses nõu, Nimelt mu elukaaslane võttis 2011 aastal laenu -( smslaenu kui ma ei eksi ) ja asi läks kohtutäituri kätte. Ja aastal 2011 maksis ta võla ära kohutäiturile,seda on näha ka panga väljavõtetes ja nüüd äkki pöördus tema poole Inkassofirma Castovanni, kes nõuab võlga tagasi. Aga summa on makstud ja maksehäire registris pole samuti võlgnevusest jälgegi. Mida peaks sellises olukorras ette võtma ?

Re: Võlgnevus

02 Dets 2015, 17:45

Soovitan Teie elukaaslasel võtta pangakonto väljavõtted ja tõendada Inkassoettevõtte Castovani ees, et võlgnevus on tasutud kohtutäituri kaudu.

Arusaamatuks jääb muidugi asjaolu, et kui kohustus oli täidetud 2011.a. kohtutäituri kaudu (sellised nõuded nõutakse tavaliselt sisse kohtuotsuse kohaselt), siis miks on nõue veel üleval (ehk miks nõuab inkasso võlausaldaja nõude täitmisele veel midagi lisaks kohtutäituri nõude täitmisele).

On raske uskuda, et inkassoettevõte nõuab võlausaldaja avalduse alusel kahekordselt võlgnevust sisse, eriti juhul kui Teie saab tasumist tõendada pangakonto väljavõtetega.


Vastas Jana Kitter.

Vasta