Võlgnevused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgnevused

03 Dets 2015, 14:53

Tere, kahjuks on tekkinud selline probleem, et olin pikka aega töötu ning sellega langesin kohtutäiturite ning panga küüsi. Nimelt asi selline ,et tegin kahe maksmata väikelaenule maksegraafiku ning esimese maksegraafiku sain kätte. Alguses kõik ilus aga siis kanti mulle kontole raha ja järsku raha kadunud konto pealt ja selgituseks väikelaenu põhiosa. Võtsin siis ühendust seb töötajaga ning siis hakkas ta mulle rääkima,et raha tuleb kanda vahepanka (millest algul muidugi otseselt juttu ei olnud vaid oli kontonumber kuhu raha kandaja palju kanda). Seletasin talle, et mul kohtutäitur pannud elatusmiinimumi peale ning siis öeldi, et pank võtab ära kuni elatusmiinimumini ja niikaua kuniks võlgnevus makstud. Kas selline teguviis on reaalne üldse, et sõlmin maksegraafiku (iga kuu tasuda 100 eurot ) aga reaalselt võetakse kõik raha maha kuniks võlgnevus tasutud? Kas mul on üldse mingit õigusi panga ees või ei? Sain nimelt alles tööle ning kuidas ma saan elada üldse, kui mul pank kogu raha ära võtab? Kohtutäituriga on mul maksegraafik samuti tehtud ning esimese makse puhul tehakse mul konto aresti alt lahti.A ga seoses panga jamaga hetkel ei saa ju tasuda kohtutäituri tasusid. Seega tahaksingi teada oma võimalusi,et mida teha ja kuidas teha? Kuna hetkel tundub, et pangal kõige suurem võim! Ma ei kavatse põgeneda võlgade eest vaid tahan neid tasuma hakata ja siis selline jama lihtsalt.

Re: Võlgnevused

03 Dets 2015, 14:55

Täitemenetluse seadustik § 132. Sissetuleku osa, millele ei saa sissenõuet pöörata
(1) Sissetulekut ei arestita, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust või vastavat osa nädala või päeva sissetulekust.

Kirjutate, et Teil on tasumata kaks väikelaenu aga maksegraafik olemas vaid ühele väikelaenule. Vastaja saab kirja põhjal aru, et elatusmiinimum jääb Teie pangakontole. Alles siis kui Teil on kõigi võlausaldajatega maksegraafikud sõlmitud (maksegraafiku sõlmimine ei ole võlausaldaja kohustus), on Teil võimalik tasuda maksegraafikute kohaselt ja ülejäänud raha jääb Teie arvele.


Vastas Jana Kitter.

Vasta