Elatisraha makstud topelt üks kuu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisraha makstud topelt üks kuu

17 Jaan 2016, 12:35

Tere! Küsimus selline, minu abikaasa peab alates 03.2005 maksma elatist pool miinimumpalgast. Mina vaatan et kõik maksud saaksid makstud, kuna elame välismaal ja on palju erinevaid makse. Nüüd novembris 2015a. juhtus selline asi et ei märkinud endale et mehe alimendid said makstud, siis maksin need topelt. Avastasin alles detsembri algul, kui hakkasin juba uusi makse maksma. Tegin pangas makse tühistamise, aga kuna alimentide saaja ei vastanud pangale siis raha tagasi ei saanud. Küsimus siis et kas on selline võimalus, et ma maksame see kuu ainult 20 eurot see mis tuli miinimumpalgale juurde? P.S. Esimesed kuus kuud oli meil maksmata kuna mees oli töötu, oleme sellest 300 eurot talle lisaks maksnud 9.nda klassi lõpetamisel, muidu oleme iga kuu korralikult maksnud! Kristi

Re: Elatisraha makstud topelt üks kuu

20 Jaan 2016, 16:50

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 154. Korduvate kohustuste täitmisele suunatud nõude aegumine

(2) Lapse ülalpidamise kohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg on kümme aastat iga üksiku kohustuse jaoks.
[ <https://www.riigiteataja.ee/akt/112032015004> RT I, 12.03.2015, 4 - jõust. 01.10.2015]

Kirjutate, et esimesed kuus kuud jäi maksmata, jälgige kas see osa elatise nõudest on aegunud. Vastaja ei oska kommenteerida lapse 9. Klassi lõpetamisel tasutud 300.-€ osas, kui tegemist oli kingitusega, siis see ei ole kindlasti elatis. Juhul kui olete teinud ettemakse ja esimesed kuue kuu elatisevõlgnevused ei ole aegunud, tuleb lapse isal jätkuvalt tasuda igakuiselt elatist miinimum määras, kuna kahekordselt tasutud elatis läks võlgnevuse katteks.


Vastas Jana Kitter.

Vasta