Inkasso nõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso nõue

04 Veebr 2016, 15:58

Tere. Mul on selline mure. Umbes kümme aastat tagasi tegin tuludeklaratsiooni ja miski asi seal läks valesti (mingi number), siis kanti mulle raha, aga mina seda raha puutuda ei saanud, sest kohtutäitur võttis selle raha endale. Kuna ma esmakordselt tegin tuludeklaratsiooni, siis oleks nemad ju pidanud minu andmeid kontrollima et minu deklaratsioon ei saa nii suure summa ulatuses olla ja nad poleks pidanud seda raha mulle saatma? Ja nüüd on mul inkassonõue. Kui internetipangas tahan raha võtta, siis teatud ulatuses. Kas nad ei peaks mul kaarti lahti tegema, et ma saaks korralikult raha välja võtta kuna umbes kümme aastat on sellest möödas?

Re: Inkasso nõue

05 Veebr 2016, 09:46

Esiteks kohtutäitur ei võta raha endale vaid edastab selle võlausaldajale. Teiseks kirjutate, et Teie seda raha "puutuda" ei saanud, tegite esmakordselt tuludeklaratsiooni ja keegi "nemad", (arvatavasti Maksu- ja Tolliamet) oleks pidanud kahtlema Teie poolt esitatud andmete õigsuses, koheselt kontrollima ja Teile raha mitte saatma. Arvatavasti leiti Maksu- ja Tolliameti järelkontrolli käigus, et Teie tuludeklaratsioonis kajastatud tagastatav tulumaks ei vasta tegelikkusele ja pöörduti avaldusega
täitemenetluse alustamisega kohtutäituri poole.

Nüüd on Teil inkassonõue, keegi "nad" peaks vabastama Teie pangakonto aresti alt, kuna umbes 10 aastat on möödunud. Vastajale jääb arusaamatuks, kes "nad" peaks Teie pangakonto aresti alt vabastama, kuna juhul kui võlgnevus on aegunud, siis tuleb taotlus aegumise kohaldamiseks esitada
võlgnikul võlausaldajatele ise.

Deklaratsioonis esitatud andmete õigsuses on vastutav andmete esitaja ise. Kui andmete esitaja ei oska deklaratsiooni internetis andmeid õigesti esitada, on alati võimalik pöörduda kohaliku Maksu- ja Tolliameti büroosse, kus tulude ja kulude deklareerijat aidatakse deklaratsiooni õigel täitmisel.

Kuna vastaja ei tea, millises Eesti piirkonnas küsimuse esitaja elab, siis soovitab, et pöörduksite mõne elukohajärgse kohtutäituri büroosse, paluksite oma võlgade väljatrükki, millest saate teada, milline kohtutäitur Teie pangakonto on arestinud ja millise võlausaldaja kasuks, samuti saate väljatrükist teada, millal on täitemenetlust alustatud ja millal on võimalik taotleda võlgnevuse aegumist.


Vastas Jana Kitter.

Vasta