Laenuvõtmine teisele isikule

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laenuvõtmine teisele isikule

31 Mär 2016, 11:16

Tere, mul selline mure.
Elasin elukaaslasega koos ja kahjuks läks auto katki, oli vaja mootorivahetust, kuna tal endal polnud võtta raha, leidsime lahenduse võtta laenu. Kokkulepe jäi, et ma võtan ja tema maksab täielikult kõik summad tagasi. lisaks pidi allkirjastama lepingu minuga, et temale on laen mõeldud ja maksab, pluss ühe oma autodest minu nimele kirjutama katteks. Tal oli väga kiire see summa välja võtta ning palus,et sularahas, usaldasin ja andsin, mainisin peale raha üleandmist, et peaks allkirjastama ka, siis ütles, et tal pole aega. Kuna isik kasutas minu usaldust kurjasti ära, lahkus ta meie ühisest kodust ja jättis laenu maksmata, olen üritanud temaga rääkida sellest, kuid isik ei vasta mu kõnedele ja peidab end. Olen ise nüüd selle laenuga, tema sõidab korras autoga ringi ja kahjusumma, mis mulle tekitas on hetkel 3360 eurot. Isik kasutas ka minu uneti panka ilma mu loata ja maksis oma autoliisingu ära laenatud raha eest. On olemas tunnistajad ja vestlused, et tõendada, et laen sai tema tarbeks mõeldud. Isik on eelnevalt karistatud kolme aastase vanglakaristusega ja tegelenud ennegi selliste pettustega. Kahjuks sain sellest aga hiljem teada, millise inimesega tegu oli..
Minu küsimus on, kas mul tasub kuskile pöörduda ja kas suudan ära tõestada, et laen polnud minule mõeldud, vaid isik kuritarvitas minu usaldust ja naiivsust , et raha kätte saada. Kohtusse pöördumine tähendaks mulle rahalisi kohustusi ,aga kuna maksan tema laenu hetkel ,ei suuda ma lubada endale sellist väljaminekut.

Re: Laenuvõtmine teisele isikule

01 Apr 2016, 15:47

Vastaja arvates ei suuda te tõendada, et laen oli mõeldud elukaaslase auto jaoks. Keegi ju ei sundinud Teid laenu võtma. Kui see isik kasutas Teie teadmata pangakontot, siis oleks tulnud politseile teha kuritöö teade. Vastajale jääb arusaamatuks, mis on see koht peale kohtu „kuhu Te pöörduda soovite”.


Vastas Jana Kitter.

Vasta