ühisvara ja abikaasa eelnevad võlad

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

ühisvara ja abikaasa eelnevad võlad

18 Mai 2016, 19:31

Tere. Minu mure on selline ,et abiellusin 2014 aastal märtsi kuus. Enne seda abielu soetasin endale, eluasemelaenuga maja. Maksin ja maksan korralikult eluasemelaenu. Nüüd aga selgus, et minu abikaasal oli liisingufirmaga kohus, kus ta pidi maksma liisingu jääki. Tema sõnul ei saadetud talle mingit graafikut, kuidas ja millal maksta. Ta läks peale kohtuotsust soome tööle ja kuna mingit märku talle graafikuga maksmisest ei tulnud siis ta lihtsalt oli selle unustanud. Nüüd aastaid hiljem (kohus oli 2012) ähvardavad nad meie ühisvara arestida kui me 30.05 2016 ära ei maksa. Minu küsimus oleks selline. Kas nad saavad meie maja ka maha müüa võlgade katteks kui see on soetatud enne abiellumist ja omanik olen mina ja abielludes kinnitasin oma allkirjaga, et varandus on ühine. Olen arvestanud küll, et kohtutäitur võtab maja sisustuse aga kas maja ise ka ta saaks võtta?
Pika kirja lõpus oli veel selline lause: juhul kui (minu nimi) on nõus andma kohtutäiturile nõusoleku ühisvara müügiks läbi täitemenetluse, palun sellest teavitada kirja allkirjastajat... kuidas peaksin sellele lausele reageerima? Loomulikult ei taha mina maja lasta ära müüa. Võlgu on abikaasa 2800, aga minu maja maksab 55000.

Re: ühisvara ja abikaasa eelnevad võlad

20 Mai 2016, 18:31

Ega keegi teie abikaasale maksegraafikut ei saadagi. Võlausaldaja soovis kogu raha ja korraga kätte saada ja kui teie abikaasa seda teha ei saanud ega suutnud, siis oleks ta pidanud võlausaldajalt maksegraafikut paluma. Seda pidi ta ikka ise taotlema. Teie abikaasa käitumine oli vastutustundetu ja tõi kaasa täitemenetluse.

Kuigi soetasite maja enne abiellumist, olete andnud kinnituse, et kinnisvara kuulub teie ühisomandisse. Seega laieneb täitemenetlus ka teie ühisvarale.

Kui võlasumma on 2800€, siis palun tasuge see täiturile ära ja ärge jääge täitemenetlust ootama. Saan aru, et sellist summat pole kohe ja kodust võtta, kuid kohustuse kiire likvideerimine on ainuõige tegevus. Palun võtke kohtutäituriga ühendust.


Vastas Krista Paal.

Vasta