võlad ja eestkoste

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

võlad ja eestkoste

19 Mai 2016, 10:09

Tere!
Kirjutan siia kui täisealise isiku eestkostja.
Eestkostetava nimel on maksehäirete registris 9 kohustust. Väljanõudmisega tegeleb 5 kohtutäiturit. Käesoleva aasta (2016) aprillikuust on võlgnik eeskoste all. Kohtupsühhiaatrilisest ekspertiisist selgub, et: isikul esineb korduv depressioon, raske episood psühhootiliste sümptomiteta, traumajärgse ajukahjustuse sündroom, kerge kognitiivsete funktsioonide häire, mis on tekkinud primaarselt madalama intellekti baasil. Tõenäoliselt on võlgade tekitamisel isikut ära kasutatud (mis on tõsi), sest ise ei ole kõnealune isik võimeline neid võlgu tekitama, tal puuduvad selleks vajalikud oskused.
Võlad on aastast 2007-2008 ja üks aastast 2013. 2 kohtutäiturit peavad tema töövõimetuspensionist kinni 3-10%
Küsimus: Millest peaksin nüüd asjaajamist alustama? Kas mina eestkostjana saan midagi ette võtta? Kas ja kui pika aja taha on võimalus neid otsuseid vaidlustada?

Re: võlad ja eestkoste

20 Mai 2016, 18:32

Kuna eeskoste on määratud isikule alles 2016.a., siis eelnevad kohustused on muudetud juba täidetavaks. Nüüd oleneb sellest, kas ja kui suures ulatuses võlgnikul neid võlgu on ja kas tal vara on? Kui neid on piisavalt suures summas, siis soovitan teha eraisikupankroti avaldus kohtusse. Selle avaldusega peatuvad kõik intressid, viivised jms. see annaks võlgnikule võimaluse alustada „ puhtalt lehelt “ ja nüüd on teil juba õigus tema üle finantskontrolli teostada. Kui võlgnikul on kinnisvara, siis on see natuke komplitseeritum.


Vastas Krista Paal.

Vasta