Nõude esitamine korteri omanikule korteriomandi müügiks vast

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Nõude esitamine korteri omanikule korteriomandi müügiks vast

22 Mär 2017, 19:44

Tere,
Töötuna ja oma lolluste tõttu sattusin suurtesse võlgadesse. Maksta on mitu võlga mis on kohtuotsusega välja mõistetud. Nüüd käin juba 4 aastat tööl ja kohtutäiturile läheb iga kuu ilusasti summa mis täitur saab ära võtta ja elatusmiinimum jääb ilusasti alles. Seda võlga on mul veel maksta kaks kuud. Kuna on mitu võlga siis siit tuleb ka probleem. Nimelt on ka kohtuotsusega välja mõistetud üürivõlg( see oleks järgmine võlg mis läheks kohtutäituriga maha palgast, aga teine kohtutäitur ). Esialgne summa mis nõuti oli 6 500 eurot aga kohus leidis, et pean maksma 4 900 eurot, kuna haldaja oli arvetega susserdanud. Haldaja loobus meie maja haldamisest ja andis kõik asjad üle uuele haldajale mais 2016, k.a ka võla 6 500 eurot. Koosolekul viitasin, et kohus otsustas hoopis teise summa välja nõuda, mis on 1 600 eurot väiksem. Haldaja ja majaelanikud soovisid koosolekul, et maksaksin vähemalt 50 eurot iga kuu ja seda mitte läbi täituri vaid otse ühistu arvele, aga kahjuks pole mul seda raha olnud maksta. Detsembris 2016 teatas uus haldaja, et nad võtsid eelmiselt haldajalt võla üle. Küsisin kas ma ei peaks ka vastava dokumendi saama, öeldi et võta see lihtsalt teadmiseks. Dokumenti tahtsin näha, et teada saada mis summa on sellel. Jaanuaris juhtus see, et jäin võlgu ühe kuu makse. Veebruaris maksin ära jaanuari arve. Käesoleval kuul maksin ära veebruari arve. Tänase seisuga on maksta veel vaid märtsi arve, arve maksmise tähtaeg oli 20 kuupäev , aga mina saan maksta 25 kuupäeval.
Haldaja tõi koosoleku kutse, et kutsub kokku koosoleku: nõude esitamine korteri omanikule korteriomandi müügiks vastavalt korteriomandi seadusele §14
Kas on mingi võimalus, et korterit ei pandaks sundmüüki ( alaealisi lapsi ei ole), sest alates juunist hakkaks läbi täituri laekuma raha korteriühistule? Haldaja ütles, et kui ma 500 eurot maksan ühistu arvele, siis vaatavad, sellist raha ei ole mul kuskilt võtta.
Vastust ootama jäädes.

Re: Nõude esitamine korteri omanikule korteriomandi müügiks

24 Mär 2017, 11:52

Ainukene võimalus sundmüügi vältimiseks on koosolekul jõuda kokkuleppele osamaksete suuruses.


Vastas Jana Kitter.

Vasta