Nõuded & kolmas isik

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Nõuded & kolmas isik

14 Jaan 2018, 19:30

Minul järgmine mure.
Aastal 2013-2014 tekkisid minul koos endise elukaaslasega võlgnevused, mis praeguseks on kasvanud ülepea ja mina ei oska enam kuidagi edasi minna.
Minu endise elukaaslase pideval survestamisel ja manipuleerimisel toimusid regulaarsed sms-laenude võtmised, järelmaksu lepinguga asjade soetamine, mis hiljem maha müüdi. Hiljem juba laenud, et teda ja oma lapsi ülal pidada. Jah, olen ise süüdi, et lasin asjadel nii kaugele minna. Hetkel on see kõik kui surnud ring.
Praegusel hetkel on minu kanda 12 kohtutäituri nõuet + 5 inkassonõuet. Inkassonõuetega olen saanud kokkuleppeid sõlmida, nemad vähendasid võlgnevusi minu kasuks ja nende maksegraafikud on maksmisel. Kohtutäituritega on keerulisem. Ma lihtsalt ei ole suuteline oma sissetulekut kõike ära andma neile, sest mul on ülalpeetavad.
Antud isik on teadlik nendest võlgnevustest aga keeldub neid tasumast. Kahjuks on võlgnevused kõik minu nimel. Olen üritanud temaga kokkuleppeid sõlmida, pole temalt kunagi nõudnud täit summat, olen alati öelnud, et pool sellest koormast on tema kanda.
Minu küsimus ongi, et kas mul on mingi võimalus, kuidas teda kohustada maksma? Kas mulle võiks abiks olla mõni seadusepunkt?
Mida ma saaksin ise veel ära teha, et seda koormat kuidagi moodigi kergendada?

Re: Nõuded & kolmas isik

19 Jaan 2018, 17:45

Tere,

Teie küsimusest selgub, et olete võtnud kohustused kahasse ja endine elukaaslane tunnistab oma osa kohustuste võtmisel. Kui tema osa selles on kuidagi tõendatav on Teil võimalik esitada nõue endise elukaaslase vastu. Kui nõude esitamine ei tule kõne alla on võimalik algatada võlgade ümberkujundamise- või pankrotimenetlus.
Olukorra hindamiseks ja kõigi asjaolude ja perspektiivide arvesse võtmiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee Teile sobivasse nõustamiskohta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta